CROBEX  1.737,64

CROBEX10  958,94

 

HT-R-A  203,00 (0,54%)

ERNT-R-A  1.218,00 (- 0,60%)

 

EUR  7,56

USD  5,92

CHF  6,29

 

INA skočila nadomak 1700 kuna

Crobex obranio 1800 bodova


Foto Reuters

Pad vrijednosti dioničkih indeksa Zagrebačke burze nastavio se i danas, osmi dan zaredom, a Crobex je trgovanje završio na 1819,70 bodova, što je 0,30 posto niža vrijednost nego jučer i njegova najniža razina od kraja srpnja prošle godine.


Vrijednost specijaliziranog indeksa Crobex 10 pala je 0,01 posto, na 974,08 bodova.

Ukupni je promet na Zagrebačkoj burzi danas iznosio 22,24 milijuna kuna, od čega se na redovni promet odnosi 14,97 milijuna kuna. Preostalih 7,27 milijuna kuna ostvareno je u institucionalnom trgovanju.

Najlikvidnija je i danas dionica HT-a s prometom od 3,8 milijuna kuna i cijenom 257,90 kuna, 0,39 posto nižom.

Više od 2,6 milijuna kuna prometa ostvarila je dionica Ericssona Nikole Tesle, čija je cijena pala 1,61 posto i tako se spustila ispod 1300 kuna, odnosno njena je zadnja cijena danas 1289,86 kuna.

Milijunske promete danas su ostvarile još dvije dionice — Ininih je dionica protrgovano za 1,8 milijuna kuna, a Atlantske plovidbe za 1,4 milijuna kuna. I dok je cijena Inine dionice porasla 2,82 posto, na 1699,89 kuna, dionica Atlantske plovidbe trgovanje je završila s padom cijene 2,88 posto, na 777 kuna.

Od likvidnijih dionica pala je još cijena dionice Ingre, i to 4,46 posto, Uljanik plovidbe 1,63 posto, Leda 1,71 posto, dok su trgovanje s rastom cijene završile dionice Dalekovoda (0,35 posto), Končar elektroindustrije (1,81 posto).

>>> Prethodni članak ZSE uživo pročitajte ovdje

>>> Tekst o očekivanju početka trgovanja možete naći ovdje





 

gost  |  08.07.2010 u 08:27

Igrač @Gledaj ja tebi garantiram da idemo u crveno zato što to znam 100 % ti predviđaš rast a burza će potvrditi moju tezu ok.

gost  |  08.07.2010 u 08:26

Danas treba biti pametan i ne dati jeftino svoje dionice. Veliki su krenuli u šoping.

gost  |  08.07.2010 u 08:26

Datum objave: 8.7.2010 | 9:35 Zadnja izmjena: 8.7.2010 | 9:35 ZSE EQUITY PREVIEWZagrebačka burza: CROBEX u dva mjeseca izgubio 15,8%, vrijeme je za rastAutor/izvor: Siniša Malus - sinisa.malus@seebiz.eu

gost  |  08.07.2010 u 08:25

Datum objave: 8.7.2010 | 8:35 Zadnja izmjena: 8.7.2010 | 9:26 PROGNOZEMMF: Prognoza globalnog rasta poboljšana na 4,6%Autor/izvor: SEEbiz / H WASHINGTON - Međunarodni monetarni fond (MMF) povećao je svoju prognozu rasta svjetskog gospodarstva u 2010. godini na 4,6 posto, jer je rast u prvoj polovici godine premašio predviđanja, upozorivši istodobno da rizik oporavka povećavaju previranja na financijskim tržištima.

gost  |  08.07.2010 u 08:23

Vidra zar si još i daltonist?! Baš te sredila priroda...08.07.2010. 10:22, VidraEuropske burze okreću strogo u crveno , još vam nije kasno bježite iz Leda, Tehnike i Ingre.

gost  |  08.07.2010 u 08:22

Europske burze okreću strogo u crveno , još vam nije kasno bježite iz Leda, Tehnike i Ingre.

gost  |  08.07.2010 u 08:21

LEDO na putu prema 3.000 kuna Todorić se uskoro pridružuje Pevecima a Ledo na zasluženu cijenu od 3.000 kuna Ladislav Tomičić u Nedjeljom u 2'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Mislim da je Kosor žrtvovana i da će politička karijera iza mandata samo padati. Iza nje se kriju puno moćniji ljudi, da ne kažem okrutniji u političkom smislu, kao što su Vladimir Šeks, Darko Milinović, Božidar Kalmeta, ali i Ivica Todorić'.

Kazao je to novinar i kolumnist Novog lista Ladislav Tomičić gostujući u emisiji Nedjeljom u dva.

Govoreći o premijerki Jadranki Kosor kaže da je samo prvi mjesec njenog mandata bio obećavajući, te da ne vjeruje u njenu borbu protiv korupcije. Smatra da će njezina politička karijera nakon kraja mandata propasti.

Todorića smatra vrlo moćnom i štetnom osobom za Hrvatsku, te vjeruje da se njegov dug prema državi pomno skriva.

Kada je u pitanu borba protiv korupcije, kaže da bi puno toga trebalo razčistiti oko uloge glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića . Podsjetio je da je Bajić rekao da za vrijeme Sanadera nije imao odriješene ruke, te da, ako je tako, sada treba objasniti tko mu ih je odriješio i kome se zadužio.

gost  |  08.07.2010 u 08:18

IVICA TODORIĆ OSVAJA I AMERIKU

PLANOVIIvan Todorić: Agrokor će s još nekim brendovima u SADAutor/izvor: SEEbiz / Jutarnji.hrINTERVJU - Predstavnici Agrokora i Konzuma sudjelovali su u New Yorku na svjetskom godišnjem skupu najvećih trgovaca okupljenih u National Retail Federation (NRF). Iako je trgovina u Hrvatskoj u padu iz mjeseca u mjesec, Ivan Todorić, predsjednik Nadzornog odbora Agrokora, koji je predvodio delegaciju na ovom skupu, tvrdi da se trgovina u svijetu oporavlja, a isto bi se trebalo dogoditi i kod nas, no ne tako brzo.

Kakvi su trendovi u svjetskoj maloprodaji, koja se tržišta brže oporavljaju i koji su glavni razlozi oporavka maloprodaje?

- Cijeli je svijet suočen s ekonomskom krizom. Trgovina je munjevito, energično i brzo djelovala i prilagođavala se novonastalim okolnostima uvodeći posebne mjere na području marketinga, promotivnih cijena i privatnih marki, kao i davanju boljih usluga i dr. Nakon prvotnog pada i stagnacije u zadnje se vrijeme bilježi rast, kod nekih i značajniji. Brže su se oporavljala tržišta SAD-a i zapadne Europe, gdje je, uz aktivnosti samih kompanija na tim tržištima, značajan doprinos dala i državna ekonomska politika.

Kada bi se pozitivni trendovi mogli osjetiti u hrvatskoj trgovini? Hoće li to biti do ljeta?

- Nažalost, hrvatska trgovina ima negativne trendove, a njihova promjena ovisi o ekonomskom okruženju u regiji, Europi i cijelom svijetu. Ovisi također o državi kao najvećem poduzetniku i kreatoru ekonomske politike. Treće, ovisi o dioničkim društvima koji moraju upotrebljavati tehnike protiv krize, a postoji i niz drugih čimbenika. Dobro upravljanje s čimbenicima unutar naše države moglo bi promijeniti postojeće trendove. No, ne vjerujem da se bez snažne aktivnosti mogu do ljeta ovi trendovi promijeniti.

Što bi trebala poduzeti Vlada i je li nužno ukidanje kriznog poreza?

- Da, ukidanje posebnog poreza i smanjenje nekih opterećenja poduzećima bile bi značajne promjene u ekonomskoj politici, što bi donijelo i više optimizma. Uz aktivnu podršku trgovinskih dioničkih društava to bi moglo početi mijenjati trendove.Svi smanjuju troškove

Imate li na razini koncerna scenarije za ovu godinu? Predviđate li da će biti bolja ili gora od lanjske?

- Premda je prošla godina bila krizna, Agrokor je ostvario jednak promet kao u 2008. Što je najvažnije, završene su sve započete kapitalne investicije, koje će u 2010. donijeti novu snagu i rast.

Očekujete li preslagivanja na domaćem tržištu trgovine? Mercator je krenuo u ofenzivu preuzimanjem Getroa, Kerum najavljuje prodaju svojih trgovina ili povezivanje s NTL-om, a Metro je najavio otpuštanje 70 zaposlenih. Može li se ove godine u Hrvatskoj pojaviti neki svjetski trgovački lanac?

- Procjenjujemo da svjetski trgovački lanci neće još dolaziti. Kao što vidite, u Hrvatskoj se trgovački lanci koncentriraju, a to će se i nastaviti. Otpuštanja nije najavio samo Metro, svi gledamo kako smanjiti troškove i povećati efikasnost.

Jeste li nakon pokušaja u Turskoj i Rusiji odustali od širenja izvan regije?

- Agrokor nije odustao od izlaska na tržišta izvan regije i vjerujemo da ćemo se naći na nekom.

Što bi se u gospodarstvu, posebice trgovini, moglo događati ove godine? Vide li se naznake izlaska iz krize?

- Na ovogodišnjem NRF-u prvi put nakon početka krize 2007. godine pokazani su pozitivni trendovi u potrošnji, novim kapitalnim investicijama i broju zaposlenih. To nam daje optimizma da će se neke stvari početi mijenjati i kod nas, ali, kao što sam već rekao, ne same od sebe.

Kako ocjenjujete stanje u domaćoj trgovini danas i kako se pad prometa odražava na Agrokor?

- Prošla je godina bila izazov kako za trgovce, tako i za njihove dobavljače. U krizi dolazi do intenzivnijih ekonomskih kretanja. Tvrtke su pod pritiskom dobrih poslovnih rezultata, dolazi do stečajeva, koncentracija i sl. Agrokorovi će rezultati pokazati da je 2009. godina bila uspješna, što pokazuje da smo se za krizu pripremili na vrijeme i uspješno je amortizirali zajedno sa svojim kupcima.

Jeste li prilikom posjeta SAD-u razgovarali o mogućem ulasku Agrokorovih brendova na to tržište?

- SAD je vrlo interesantno tržište za bilo koji brend na svijetu, jer je veliko i potrošački orijentirano. Postati brend na takvom tržištu je dug i trnovit put. Da biste to uspjeli, morate imati jak i zdrav biznis na lokalnom tržištu na kojem poslujete kako biste godinama imali snage investirati u jedno takvo tržište. Trenutačno smo u SAD-u prisutni s brendom Jana, a dugoročno pripremamo i neke druge brendove. Vrlo brzo će dionice LEDO preko 15.000 kuna samo kad krenu milijunski prometi na burzi. Bit će prava nestašica ove dionice koje su sada skoro pa badava.

gost  |  08.07.2010 u 08:18

08.07.2010. 09:39, IgračDanas ćemo se konačno zeleniti poslije 8 dana pada..Ovo sad je samo početak.

gost  |  08.07.2010 u 08:17

Dok drugi propadaju Todorićevo carstvo se širi iz dana u dan jedan od najboljih razloga zašto kupiti Todorićeve podcijenjene a odlične dionice.» Tvrtke & tržišta » Konzum otvorio treću Super Konzum prodavaonicu u posljednja tri tjednaOTVOREN NOVI SUPER KONZUM U IVANIĆ - GRADUKonzum otvorio treću Super Konzum prodavaonicu u posljednja tri tjedna

Danas je otvorena nova Super Konzum prodavaonica u Ivanić-Gradu. Novu prodavaonicu svečano su otvorili Stjepan Kožić, župan Zagrebačke županije, Boris Kovačić, gradonačelnik Ivanić-Grada i Darko Knez, predsjednik Uprave Konzuma u prisustvu brojnih uzvanika i poslovnih partnera.

Povodom otvorenja nove prodavaonice, koja se prostire na 5.000 metara četvornih ukupne površine, Konzum je donirao 15 računala osnovnim školama na području Ivanić-Grada. Uz bogat asortiman Super Konzum prodavaonice sa više od 20.000 artikala, kupcima će se ponuditi i ostale usluge Konzumovih poslovnih partnera. Ukupna vrijednost ove investicije iznosi 54 milijuna kuna. U novom trgovačkom centru bit će zaposleno više od 65 djelatnika od kojih će 55 raditi u Super Konzum prodavaonici. Radno vrijeme trgovačkog centra je radnim danom i subotom od 8 do 21 sat, dok će tijekom cijelog prosinca prodavaonica nedjeljom raditi do 18 sati. Konzum je ove godine otvorio ukupno osam novih Super Konzum trgovačkih centara, od kojih su tri, uključujući i Super Konzum u Ivanić-Gradu, otvoreni u posljednja tri tjedna, kao najbolji mogući završetak uspješne poslovne 2009. godine.Dionica LEDO najbolji izbor na našoj burzi.

gost  |  08.07.2010 u 08:14

Prema izboru oko 300 djelatnika različitih medijskih struka; novinara, urednika, direktora medijskih kuća te predstavnika medijskih institucija, nagrada Media servisa 2009. za osobu godine i političara godine pripala je premijerki Jadranki Kosor.

Ivica Todorić proglašen je poduzetnikom godine, a nagradu je u njegovo ime preuzeo potpredsjednik Agrokora Ivan Crnjac te pritom naglasio kako su izuzetno ponosni na rezultate kompaniju te kako će i dalje svojim aktivnostima pridonositi ekonomskom i društvenom životu. Glazbenik godine je Toni Cetinski, a najboljom sportašicom proglašena je Blanka Vlašić čiju je nagradu preuzeo njen otac, Joško Vlašić. Ove se godine po prvi put dijelila i posebna nagrada za hrabrost koju je zaslužila Silvana Novak, hrabra majka koja je unatoč teškoj bolesti odlučila roditi dijete, ali je početkom prosinca izgubila bitku za život. Silvana je postala simbol hrabrosti i nade, a nagradu je preuzeo njen suprug Silvio Novak te zahvalio svima koji omogućili Silvani da živi i dalje. [b]Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjeni Ledo . Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo.

gost  |  08.07.2010 u 08:14

PREHRANAPo pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec i Ledo.

gost  |  08.07.2010 u 08:10

LEDO na putu prema 3.000 kuna Todorić se uskoro pridružuje Pevecima a Ledo na zasluženu cijenu od 3.000 kuna Ladislav Tomičić u Nedjeljom u 2'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Mislim da je Kosor žrtvovana i da će politička karijera iza mandata samo padati. Iza nje se kriju puno moćniji ljudi, da ne kažem okrutniji u političkom smislu, kao što su Vladimir Šeks, Darko Milinović, Božidar Kalmeta, ali i Ivica Todorić'.

Kazao je to novinar i kolumnist Novog lista Ladislav Tomičić gostujući u emisiji Nedjeljom u dva.

Govoreći o premijerki Jadranki Kosor kaže da je samo prvi mjesec njenog mandata bio obećavajući, te da ne vjeruje u njenu borbu protiv korupcije. Smatra da će njezina politička karijera nakon kraja mandata propasti.

Todorića smatra vrlo moćnom i štetnom osobom za Hrvatsku, te vjeruje da se njegov dug prema državi pomno skriva.

Kada je u pitanu borba protiv korupcije, kaže da bi puno toga trebalo razčistiti oko uloge glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića . Podsjetio je da je Bajić rekao da za vrijeme Sanadera nije imao odriješene ruke, te da, ako je tako, sada treba objasniti tko mu ih je odriješio i kome se zadužio.

gost  |  08.07.2010 u 08:09

Za Todorica nema krize - investira, otvara, zapošljava...Trgovacki lanac Konzum i u 2010. nastavlja sa daljnjim ulaganjem u razvoj najveceg formata prodavaonica, pa je tako danas otvorena nova prodavaonica Super Konzuma u zagrebackom Remetincu, investicija vrijedna 125 milijuna kuna.Taj maloprodajni objekt ujedno je i 43. Super Konzum prodavaonica. Novootvoreni trgovacki centar se prostire na 5000 cetvornih metara, a zaposlit ce 80 djelatnika, priopceno je iz Konzuma.

U 2009. Konzum je otvorio devet Super Konzum prodavaonica, izgradio novi distributivni centar s dodatnih 36.000 cetvornih metara skladišnog prostora i ostvario znatna ulaganja u unapredenje svih procesa. Ukupna vrijednost investicija u 2009. iznosila je više od milijardu kuna.Dionice Leda jedini pravi izbor u ova teška vremena.

gost  |  08.07.2010 u 08:09

Iskrcavanje na Ingri i Tehnici teče po planu.

gost  |  08.07.2010 u 08:08

IVICA TODORIĆ OSVAJA I AMERIKU

PLANOVIIvan Todorić: Agrokor će s još nekim brendovima u SADAutor/izvor: SEEbiz / Jutarnji.hrINTERVJU - Predstavnici Agrokora i Konzuma sudjelovali su u New Yorku na svjetskom godišnjem skupu najvećih trgovaca okupljenih u National Retail Federation (NRF). Iako je trgovina u Hrvatskoj u padu iz mjeseca u mjesec, Ivan Todorić, predsjednik Nadzornog odbora Agrokora, koji je predvodio delegaciju na ovom skupu, tvrdi da se trgovina u svijetu oporavlja, a isto bi se trebalo dogoditi i kod nas, no ne tako brzo.

Kakvi su trendovi u svjetskoj maloprodaji, koja se tržišta brže oporavljaju i koji su glavni razlozi oporavka maloprodaje?

- Cijeli je svijet suočen s ekonomskom krizom. Trgovina je munjevito, energično i brzo djelovala i prilagođavala se novonastalim okolnostima uvodeći posebne mjere na području marketinga, promotivnih cijena i privatnih marki, kao i davanju boljih usluga i dr. Nakon prvotnog pada i stagnacije u zadnje se vrijeme bilježi rast, kod nekih i značajniji. Brže su se oporavljala tržišta SAD-a i zapadne Europe, gdje je, uz aktivnosti samih kompanija na tim tržištima, značajan doprinos dala i državna ekonomska politika.

Kada bi se pozitivni trendovi mogli osjetiti u hrvatskoj trgovini? Hoće li to biti do ljeta?

- Nažalost, hrvatska trgovina ima negativne trendove, a njihova promjena ovisi o ekonomskom okruženju u regiji, Europi i cijelom svijetu. Ovisi također o državi kao najvećem poduzetniku i kreatoru ekonomske politike. Treće, ovisi o dioničkim društvima koji moraju upotrebljavati tehnike protiv krize, a postoji i niz drugih čimbenika. Dobro upravljanje s čimbenicima unutar naše države moglo bi promijeniti postojeće trendove. No, ne vjerujem da se bez snažne aktivnosti mogu do ljeta ovi trendovi promijeniti.

Što bi trebala poduzeti Vlada i je li nužno ukidanje kriznog poreza?

- Da, ukidanje posebnog poreza i smanjenje nekih opterećenja poduzećima bile bi značajne promjene u ekonomskoj politici, što bi donijelo i više optimizma. Uz aktivnu podršku trgovinskih dioničkih društava to bi moglo početi mijenjati trendove.Svi smanjuju troškove

Imate li na razini koncerna scenarije za ovu godinu? Predviđate li da će biti bolja ili gora od lanjske?

- Premda je prošla godina bila krizna, Agrokor je ostvario jednak promet kao u 2008. Što je najvažnije, završene su sve započete kapitalne investicije, koje će u 2010. donijeti novu snagu i rast.

Očekujete li preslagivanja na domaćem tržištu trgovine? Mercator je krenuo u ofenzivu preuzimanjem Getroa, Kerum najavljuje prodaju svojih trgovina ili povezivanje s NTL-om, a Metro je najavio otpuštanje 70 zaposlenih. Može li se ove godine u Hrvatskoj pojaviti neki svjetski trgovački lanac?

- Procjenjujemo da svjetski trgovački lanci neće još dolaziti. Kao što vidite, u Hrvatskoj se trgovački lanci koncentriraju, a to će se i nastaviti. Otpuštanja nije najavio samo Metro, svi gledamo kako smanjiti troškove i povećati efikasnost.

Jeste li nakon pokušaja u Turskoj i Rusiji odustali od širenja izvan regije?

- Agrokor nije odustao od izlaska na tržišta izvan regije i vjerujemo da ćemo se naći na nekom.

Što bi se u gospodarstvu, posebice trgovini, moglo događati ove godine? Vide li se naznake izlaska iz krize?

- Na ovogodišnjem NRF-u prvi put nakon početka krize 2007. godine pokazani su pozitivni trendovi u potrošnji, novim kapitalnim investicijama i broju zaposlenih. To nam daje optimizma da će se neke stvari početi mijenjati i kod nas, ali, kao što sam već rekao, ne same od sebe.

Kako ocjenjujete stanje u domaćoj trgovini danas i kako se pad prometa odražava na Agrokor?

- Prošla je godina bila izazov kako za trgovce, tako i za njihove dobavljače. U krizi dolazi do intenzivnijih ekonomskih kretanja. Tvrtke su pod pritiskom dobrih poslovnih rezultata, dolazi do stečajeva, koncentracija i sl. Agrokorovi će rezultati pokazati da je 2009. godina bila uspješna, što pokazuje da smo se za krizu pripremili na vrijeme i uspješno je amortizirali zajedno sa svojim kupcima.

Jeste li prilikom posjeta SAD-u razgovarali o mogućem ulasku Agrokorovih brendova na to tržište?

- SAD je vrlo interesantno tržište za bilo koji brend na svijetu, jer je veliko i potrošački orijentirano. Postati brend na takvom tržištu je dug i trnovit put. Da biste to uspjeli, morate imati jak i zdrav biznis na lokalnom tržištu na kojem poslujete kako biste godinama imali snage investirati u jedno takvo tržište. Trenutačno smo u SAD-u prisutni s brendom Jana, a dugoročno pripremamo i neke druge brendove. Vrlo brzo će dionice LEDO preko 15.000 kuna samo kad krenu milijunski prometi na burzi. Bit će prava nestašica ove dionice koje su sada skoro pa badava.

gost  |  08.07.2010 u 08:07

Dok drugi propadaju Todorićevo carstvo se širi iz dana u dan jedan od najboljih razloga zašto kupiti Todorićeve podcijenjene a odlične dionice.» Tvrtke & tržišta » Konzum otvorio treću Super Konzum prodavaonicu u posljednja tri tjednaOTVOREN NOVI SUPER KONZUM U IVANIĆ - GRADUKonzum otvorio treću Super Konzum prodavaonicu u posljednja tri tjedna

Danas je otvorena nova Super Konzum prodavaonica u Ivanić-Gradu. Novu prodavaonicu svečano su otvorili Stjepan Kožić, župan Zagrebačke županije, Boris Kovačić, gradonačelnik Ivanić-Grada i Darko Knez, predsjednik Uprave Konzuma u prisustvu brojnih uzvanika i poslovnih partnera.

Povodom otvorenja nove prodavaonice, koja se prostire na 5.000 metara četvornih ukupne površine, Konzum je donirao 15 računala osnovnim školama na području Ivanić-Grada. Uz bogat asortiman Super Konzum prodavaonice sa više od 20.000 artikala, kupcima će se ponuditi i ostale usluge Konzumovih poslovnih partnera. Ukupna vrijednost ove investicije iznosi 54 milijuna kuna. U novom trgovačkom centru bit će zaposleno više od 65 djelatnika od kojih će 55 raditi u Super Konzum prodavaonici. Radno vrijeme trgovačkog centra je radnim danom i subotom od 8 do 21 sat, dok će tijekom cijelog prosinca prodavaonica nedjeljom raditi do 18 sati. Konzum je ove godine otvorio ukupno osam novih Super Konzum trgovačkih centara, od kojih su tri, uključujući i Super Konzum u Ivanić-Gradu, otvoreni u posljednja tri tjedna, kao najbolji mogući završetak uspješne poslovne 2009. godine.Dionica LEDO najbolji izbor na našoj burzi.

gost  |  08.07.2010 u 08:01

Luka ploče 61,20%Luka rijeka 87,4%P.S.A oni bi još mene htjeli nag..Nema više podcjenjivanja hfp, nisu oni impotentni.

gost  |  08.07.2010 u 07:57

Evo hfp (zar je to tak teško?)Franck 0,14%Kraš 0,07%Zar su se riješili tankerska? Nemrem verovat, više nikad nikog podcjeniti, an kraju ja ispadam magarac.P.S.Gledaj bar svoje.

gost  |  08.07.2010 u 07:54

Nemojte se zaletavati u dionice to je kratkog daha samo da se veliki iskrcaju na vrijeme pred još veći potop. Daljnje iskrcavanje iz Tehnike, Inge i Leda.

gost  |  08.07.2010 u 07:39

Danas ćemo se konačno zeleniti poslije 8 dana pada.

gost  |  08.07.2010 u 07:38

Daljnji pad dionica na našoj burziDatum objave: 8.7.2010 | 8:49Zadnja izmjena: 8.7.2010 | 8:51SLIKA HRVATSKEPotrošačka košarica: Život Hrvata teži nego 1972.Autor/izvor: SEEbiz / Novi listZAGREB – Nije nam lako, ali nam nije niti teže nego što je bilo, recimo, davne 1972. godine, otkad se sa svojim kućnim budžetima, govore podaci, još uvijek nismo popeli na »zelenu granu«!

Prema službenim statističkim pokazateljima o osobnoj potrošnji hrvatskih kućanstava u razdoblju od 60-tih do danas, hrvatska obitelj danas na hranu odvaja gotovo isto koliko je odvajala, primjerice, te 1972. godine, a jednako se troši i na higijenu, dok se danas čak i manje budžeta izdvaja na odjeću i obuću, a podjednako na, primjerice, promet!

Značajno nam je, međutim, porastao udio režija u ukupnoj potrošnji, a tek malo više izdvajamo za kulturu i razonodu.

Prije 38 godina na hranu smo izdvajali 39 posto budžeta, danas, kažu sindikalne potrošačke košarice, na iće i piće trošimo oko 35 posto budžeta. Iako se »na prvu« tako ne čini, jer su nam ormari puni, na odjeću i obuću trošimo manje, vjerojatno zato što je ona danas dostupnija negoli prije 40 godina. Dok se 1972. godine na odjeću izdvajalo gotovo 14 posto kućnog budžeta, danas je riječ o nešto manje od deset posto. Zgodna ilustracija tome u prilog jest i podatak nekadašnje revije »Duga«, prema kojem je samo 1976. godine iz Italije u Hrvatsku, kaže se, uvezeno oko 4,5 milijuna pari »skupih talijanskih cipela«!

Na higijenu smo, kaže statistika, 1972. izdvajali 4,1 posto kućnog budžeta, danas je riječ o 0,8 posto više sredstava, dakle razlika je gotovo beznačajna. Na kulturu i razonodu, za koju danas izdvajamo 13 posto budžeta, tada smo trošili niti četiri posto. Kako piše zagrebački »Svijet« iz tog vremena, »šivanje, vezenje i pletenje tipična je ženska razonoda u Hrvatskoj, jer 60 posto žena te aktivnosti smatra svojim hobijem, u kino ih nikad ne odlazi čak 42 posto, u kazalište ih ide 35 posto«.

Slično je, čini se, i danas, kad je na burzi 310 tisuća ljudi, od čega većina žena, koje si nikakvu razonodu ne mogu priuštiti. Prije četrdeset godina uistinu smo plaćali »socijalnu« cijenu režija, dok nas se uvjerava da socijalne režije plaćamo i danas, kad na njih, kažu podaci, izdvajamo oko 25 posto više nego tada. Potrošačka košarica za 1972. godinu kaže da smo na režije izdvajali šest posto kućnog budžeta, danas je riječ o gotovo 30 posto, gleda li se sindikalna košarica minimalnih životnih troškova. Doduše, tada smo u kućanstvima imali i daleko manje »mašinerije« na struju, i nismo imali mobitele, a sjetiti se treba i redukcija struje, kao i vožnje automobila na par-nepar.

U 40 godina, čini se, nismo puno napredovali, jer (pre)velik dio zarađenog i dalje odlazi na hranu, a podosta veći dio od onoga 70-tih, i na režije. Otplate kredita, valja uzeti u obzir, u ovim košaricama, starim ili novim, nema, kao ni »blaženih« inflacijskih 80-tih, kad se ogroman, i nepovoljan kredit za kuću ili stan, s kakvima preživljavamo i danas, odjednom mogao otplatiti novcem dovoljnim za, recimo, mjesečnu pokaznu kartu. Uz ovakovo stanje u državi nema ozbiljnoga oporavka dionica ,prije iskrcavanje i čekanje u kešu povoljnijeg vremena.

gost  |  08.07.2010 u 07:14

Nisu mi jasne budale niti ljudska glupost koja nema granica stavljati se na kupnju kad se treba skloniti s kupnje ? U petak će biti dionica Leda, Tehnike i Ingre za sve po diskontnim cijenama ili totalna rasprodaja treba samo malo strpljenja.

gost  |  08.07.2010 u 07:12

LEDO na putu prema 3.000 kuna Todorić se uskoro pridružuje Pevecima a Ledo na zasluženu cijenu od 3.000 kuna Ladislav Tomičić u Nedjeljom u 2'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Mislim da je Kosor žrtvovana i da će politička karijera iza mandata samo padati. Iza nje se kriju puno moćniji ljudi, da ne kažem okrutniji u političkom smislu, kao što su Vladimir Šeks, Darko Milinović, Božidar Kalmeta, ali i Ivica Todorić'.

Kazao je to novinar i kolumnist Novog lista Ladislav Tomičić gostujući u emisiji Nedjeljom u dva.

Govoreći o premijerki Jadranki Kosor kaže da je samo prvi mjesec njenog mandata bio obećavajući, te da ne vjeruje u njenu borbu protiv korupcije. Smatra da će njezina politička karijera nakon kraja mandata propasti.

Todorića smatra vrlo moćnom i štetnom osobom za Hrvatsku, te vjeruje da se njegov dug prema državi pomno skriva.

Kada je u pitanu borba protiv korupcije, kaže da bi puno toga trebalo razčistiti oko uloge glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića . Podsjetio je da je Bajić rekao da za vrijeme Sanadera nije imao odriješene ruke, te da, ako je tako, sada treba objasniti tko mu ih je odriješio i kome se zadužio.

gost  |  08.07.2010 u 06:59

Njemačka - Španjolska 0:1Hobotnica Paul bila je u pravuP.S.Ova je bolja od Buffeta, pa ima koeficjent preko 150.

gost  |  08.07.2010 u 06:54

Što ima hfphttp://www.hfp.hr/default.asp?ID=28P.S.Ko zna od kad su podaci?P.S.Ekipo bilo bo bolje da čitate fi neg ča kažu oni koji imaju velike interese. P.S.Najveće gluposti se ne rade jer nema podataka, već zato što se ti podaci ne pročitaju.

gost  |  08.07.2010 u 06:25

Filip Filipec, predsjednik Uprave Tehnike"Planom za 2010. planirali smo prihod na razini 2009., što i mislimo ostvariti unatoč podbačaju u prvom polugodištu jer u drugom dijelu godine imamo punu zaposlenost kapaciteta."

gost  |  08.07.2010 u 05:37

Zbog promjene regulative građani mogu uskoro očekivati jeftinije i pristupačnije gotovinske i potrošačke kredite koje neke banke već nude na akcijamaKonkretno, to znači da je svejedno uzima li klijent kunski ili kredit uz valutnu klauzulu, te da je za banku taj kredit najmanje deset, odnosno čak do 40 posto jeftiniji.

gost  |  08.07.2010 u 05:27

AKCIJSKA RASPRODAJAhttp://www.seebiz.eu/hr/burze/hfp-drzava-na-burzi-prodaje-atlantsku%2c-ericsson-nikolu-teslu%2c-hup-zagreb.....,84500.htmlP.S.A zašto nam "kreteni" iz hfp ne dođu na burzu, oni to ne znaju? To bi sigurno bilo transparentno, a ne da se skrivaju po brtijama.P.S.Problem je u udjelima u d.o.o., čak neznamo gdje se bombe nalaze. (npr.hupz mislim hbi koji pak drži sheroton, a oni su imali fifty.)P.S.Nudili su tankersku po 1700 pa niko nije htio.

gost  |  08.07.2010 u 05:25

Belgijsko predsjedništvo EU-a ističe da sve zemlje kandidate za članstvo treba ocjenjivati indivudalno prema njihovim zaslugama te očekuje da hrvatski pristupni pregovori uđu u zaključnu fazu u drugoj polovici ove godine, izjavio je danas u Strasbourgu belgijski premijer Yves Leterme.

gost  |  08.07.2010 u 04:54

Regija istočne Europe i srednje Azije prednjači po otvorenosti ulaganjima, pokazalo je danas objavljeno izvješće Svjetske banke o prekograničnim ulaganjima, u kojem je Hrvatska svrstana među zemlje najotvorenije za ulaganja u svim sektorima.U kategoriji pristupa industrijskom zemljištu Hrvatska je zabilježila najvišu vrijednost 100 u podindeksu zaštite vlasničkih prava nad takvim zemljištem. Osigurava i visok stupanj pravne zaštite u kategoriji arbitraže u sporovima, uz podindeks 93,1, stoji u izvješću Svjetske banke.

gost  |  07.07.2010 u 18:56

Todorić se uskoro pridružuje Pevecima a Ledo na zasluženu cijenu od 3.000 kuna Ladislav Tomičić u Nedjeljom u 2'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Todorić je vrlo moćan i štetan za Hrvatsku' 'Mislim da je Kosor žrtvovana i da će politička karijera iza mandata samo padati. Iza nje se kriju puno moćniji ljudi, da ne kažem okrutniji u političkom smislu, kao što su Vladimir Šeks, Darko Milinović, Božidar Kalmeta, ali i Ivica Todorić'.

Kazao je to novinar i kolumnist Novog lista Ladislav Tomičić gostujući u emisiji Nedjeljom u dva.

Govoreći o premijerki Jadranki Kosor kaže da je samo prvi mjesec njenog mandata bio obećavajući, te da ne vjeruje u njenu borbu protiv korupcije. Smatra da će njezina politička karijera nakon kraja mandata propasti.

Todorića smatra vrlo moćnom i štetnom osobom za Hrvatsku, te vjeruje da se njegov dug prema državi pomno skriva.

Kada je u pitanu borba protiv korupcije, kaže da bi puno toga trebalo razčistiti oko uloge glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića . Podsjetio je da je Bajić rekao da za vrijeme Sanadera nije imao odriješene ruke, te da, ako je tako, sada treba objasniti tko mu ih je odriješio i kome se zadužio.

gost  |  07.07.2010 u 18:48

IVICA TODORIĆ OSVAJA I AMERIKU

PLANOVIIvan Todorić: Agrokor će s još nekim brendovima u SADAutor/izvor: SEEbiz / Jutarnji.hrINTERVJU - Predstavnici Agrokora i Konzuma sudjelovali su u New Yorku na svjetskom godišnjem skupu najvećih trgovaca okupljenih u National Retail Federation (NRF). Iako je trgovina u Hrvatskoj u padu iz mjeseca u mjesec, Ivan Todorić, predsjednik Nadzornog odbora Agrokora, koji je predvodio delegaciju na ovom skupu, tvrdi da se trgovina u svijetu oporavlja, a isto bi se trebalo dogoditi i kod nas, no ne tako brzo.

Kakvi su trendovi u svjetskoj maloprodaji, koja se tržišta brže oporavljaju i koji su glavni razlozi oporavka maloprodaje?

- Cijeli je svijet suočen s ekonomskom krizom. Trgovina je munjevito, energično i brzo djelovala i prilagođavala se novonastalim okolnostima uvodeći posebne mjere na području marketinga, promotivnih cijena i privatnih marki, kao i davanju boljih usluga i dr. Nakon prvotnog pada i stagnacije u zadnje se vrijeme bilježi rast, kod nekih i značajniji. Brže su se oporavljala tržišta SAD-a i zapadne Europe, gdje je, uz aktivnosti samih kompanija na tim tržištima, značajan doprinos dala i državna ekonomska politika.

Kada bi se pozitivni trendovi mogli osjetiti u hrvatskoj trgovini? Hoće li to biti do ljeta?

- Nažalost, hrvatska trgovina ima negativne trendove, a njihova promjena ovisi o ekonomskom okruženju u regiji, Europi i cijelom svijetu. Ovisi također o državi kao najvećem poduzetniku i kreatoru ekonomske politike. Treće, ovisi o dioničkim društvima koji moraju upotrebljavati tehnike protiv krize, a postoji i niz drugih čimbenika. Dobro upravljanje s čimbenicima unutar naše države moglo bi promijeniti postojeće trendove. No, ne vjerujem da se bez snažne aktivnosti mogu do ljeta ovi trendovi promijeniti.

Što bi trebala poduzeti Vlada i je li nužno ukidanje kriznog poreza?

- Da, ukidanje posebnog poreza i smanjenje nekih opterećenja poduzećima bile bi značajne promjene u ekonomskoj politici, što bi donijelo i više optimizma. Uz aktivnu podršku trgovinskih dioničkih društava to bi moglo početi mijenjati trendove.Svi smanjuju troškove

Imate li na razini koncerna scenarije za ovu godinu? Predviđate li da će biti bolja ili gora od lanjske?

- Premda je prošla godina bila krizna, Agrokor je ostvario jednak promet kao u 2008. Što je najvažnije, završene su sve započete kapitalne investicije, koje će u 2010. donijeti novu snagu i rast.

Očekujete li preslagivanja na domaćem tržištu trgovine? Mercator je krenuo u ofenzivu preuzimanjem Getroa, Kerum najavljuje prodaju svojih trgovina ili povezivanje s NTL-om, a Metro je najavio otpuštanje 70 zaposlenih. Može li se ove godine u Hrvatskoj pojaviti neki svjetski trgovački lanac?

- Procjenjujemo da svjetski trgovački lanci neće još dolaziti. Kao što vidite, u Hrvatskoj se trgovački lanci koncentriraju, a to će se i nastaviti. Otpuštanja nije najavio samo Metro, svi gledamo kako smanjiti troškove i povećati efikasnost.

Jeste li nakon pokušaja u Turskoj i Rusiji odustali od širenja izvan regije?

- Agrokor nije odustao od izlaska na tržišta izvan regije i vjerujemo da ćemo se naći na nekom.

Što bi se u gospodarstvu, posebice trgovini, moglo događati ove godine? Vide li se naznake izlaska iz krize?

- Na ovogodišnjem NRF-u prvi put nakon početka krize 2007. godine pokazani su pozitivni trendovi u potrošnji, novim kapitalnim investicijama i broju zaposlenih. To nam daje optimizma da će se neke stvari početi mijenjati i kod nas, ali, kao što sam već rekao, ne same od sebe.

Kako ocjenjujete stanje u domaćoj trgovini danas i kako se pad prometa odražava na Agrokor?

- Prošla je godina bila izazov kako za trgovce, tako i za njihove dobavljače. U krizi dolazi do intenzivnijih ekonomskih kretanja. Tvrtke su pod pritiskom dobrih poslovnih rezultata, dolazi do stečajeva, koncentracija i sl. Agrokorovi će rezultati pokazati da je 2009. godina bila uspješna, što pokazuje da smo se za krizu pripremili na vrijeme i uspješno je amortizirali zajedno sa svojim kupcima.

Jeste li prilikom posjeta SAD-u razgovarali o mogućem ulasku Agrokorovih brendova na to tržište?

- SAD je vrlo interesantno tržište za bilo koji brend na svijetu, jer je veliko i potrošački orijentirano. Postati brend na takvom tržištu je dug i trnovit put. Da biste to uspjeli, morate imati jak i zdrav biznis na lokalnom tržištu na kojem poslujete kako biste godinama imali snage investirati u jedno takvo tržište. Trenutačno smo u SAD-u prisutni s brendom Jana, a dugoročno pripremamo i neke druge brendove. Vrlo brzo će dionice LEDO preko 15.000 kuna samo kad krenu milijunski prometi na burzi. Bit će prava nestašica ove dionice koje su sada skoro pa badava.

gost  |  07.07.2010 u 18:48

Za Todorica nema krize - investira, otvara, zapošljava...Trgovacki lanac Konzum i u 2010. nastavlja sa daljnjim ulaganjem u razvoj najveceg formata prodavaonica, pa je tako danas otvorena nova prodavaonica Super Konzuma u zagrebackom Remetincu, investicija vrijedna 125 milijuna kuna.Taj maloprodajni objekt ujedno je i 43. Super Konzum prodavaonica. Novootvoreni trgovacki centar se prostire na 5000 cetvornih metara, a zaposlit ce 80 djelatnika, priopceno je iz Konzuma.

U 2009. Konzum je otvorio devet Super Konzum prodavaonica, izgradio novi distributivni centar s dodatnih 36.000 cetvornih metara skladišnog prostora i ostvario znatna ulaganja u unapredenje svih procesa. Ukupna vrijednost investicija u 2009. iznosila je više od milijardu kuna.Dionice Leda jedini pravi izbor u ova teška vremena.

gost  |  07.07.2010 u 18:47

Dok drugi propadaju Todorićevo carstvo se širi iz dana u dan jedan od najboljih razloga zašto kupiti Todorićeve podcijenjene a odlične dionice.» Tvrtke & tržišta » Konzum otvorio treću Super Konzum prodavaonicu u posljednja tri tjednaOTVOREN NOVI SUPER KONZUM U IVANIĆ - GRADUKonzum otvorio treću Super Konzum prodavaonicu u posljednja tri tjedna

Danas je otvorena nova Super Konzum prodavaonica u Ivanić-Gradu. Novu prodavaonicu svečano su otvorili Stjepan Kožić, župan Zagrebačke županije, Boris Kovačić, gradonačelnik Ivanić-Grada i Darko Knez, predsjednik Uprave Konzuma u prisustvu brojnih uzvanika i poslovnih partnera.

Povodom otvorenja nove prodavaonice, koja se prostire na 5.000 metara četvornih ukupne površine, Konzum je donirao 15 računala osnovnim školama na području Ivanić-Grada. Uz bogat asortiman Super Konzum prodavaonice sa više od 20.000 artikala, kupcima će se ponuditi i ostale usluge Konzumovih poslovnih partnera. Ukupna vrijednost ove investicije iznosi 54 milijuna kuna. U novom trgovačkom centru bit će zaposleno više od 65 djelatnika od kojih će 55 raditi u Super Konzum prodavaonici. Radno vrijeme trgovačkog centra je radnim danom i subotom od 8 do 21 sat, dok će tijekom cijelog prosinca prodavaonica nedjeljom raditi do 18 sati. Konzum je ove godine otvorio ukupno osam novih Super Konzum trgovačkih centara, od kojih su tri, uključujući i Super Konzum u Ivanić-Gradu, otvoreni u posljednja tri tjedna, kao najbolji mogući završetak uspješne poslovne 2009. godine.Dionica LEDO najbolji izbor na našoj burzi.

gost  |  07.07.2010 u 15:54

Nisu mi jasne budale niti ljudska glupost koja nema granica stavljati se na kupnju kad se treba skloniti s kupnje ? U petak će biti dionica Leda, Tehnike i Ingre za sve po diskontnim cijenama ili totalna rasprodaja treba samo malo strpljenja.

gost  |  07.07.2010 u 15:12

Bando. Pobegla riba s burze pa sad dijeli nekakve savjete. Ak vas nema na burzi, nemojte djelit savjete. Neću da čujem kukavice.

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A203,00+0,54%1.574.421,67
ERNT-R-A1.218,00- 0,60%878.771,34
IGH-R-A734,00+0,34%306.219,16
EPLT-R-A750,000,00%264.000,00
DDJH-R-A74,08+1,09%196.918,40
OPEK-R-A400,000,00%160.000,00
KORF-R-A93,28+0,95%158.794,71
BLJE-R-A78,50- 0,54%142.108,38
INA-R-A3.700,00+1,89%120.781,00
PTKM-R-A244,00- 0,80%112.874,37
INGR-R-A6,44+3,87%107.670,22
RZVI-R-A55,000,00%55.000,00
JDBA-R-A1.498,00- 0,27%43.442,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.737,64+0,27 %
CROBEX10958,94+0,01 %
CROBIS94,91-0,09 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
NFD Aureus US120,5046kn+5,69%
KD Nova Europa5,7572kn+2,28%
Platinum Global11,5597$+2,16%
AC Rusija28,9432+1,64%
KD Energija8,9345kn+1,60%
NFD Aureus Global87,6251kn+1,16%
ZB BRIC+88,5500+1,14%
ST Global Equity28,5268kn+1,09%
C-Zenit42,3909kn+1,03%
NFD Aureus Emerging75,4719kn+0,98%
A176,8200kn+0,93%
OTP Europa Plus93,2803+0,86%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,8130525,8305445,848036
CAD0015,7875985,8050135,822428
CZK0010,2988740,2997730,300672
DKK0011,0137681,0168181,019868
HUF1002,5364342,5440662,551698
JPY1007,4392377,4616227,484007
NOK0010,9892080,9921850,995162
SEK0010,8264460,8289330,831420
CHF0016,2728696,2917446,310619
GBP0019,3354599,3635509,391641
USD0015,8981575,9159055,933653
EUR0017,5337167,5563857,579054
PLN0011,7444001,7496491,754898

""Petorica muškaraca nasrnula su prvenstveno na mene. Mislim da sam ja primila najviše uvreda, dosta je bilo ponižavanja, ali kao što vidite, sve sam izdržala" "

Jadranka Kosor, predsjednica HDZ-a, o tome je li zadovoljna dosadašnjim izbornim procesom te smatra li ga demokratskim
(Komentiraj)
 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik: