stara tehnlogija pobijedila suvremenu
Golub brži od broadbanda
Autor: Redakcija Business.hr | 05.58, 21.09.2010.
![]() |
U prošlotjednoj utrci između ultramoderne i tehnologije koja potječe još iz vremena Rimskog Carstva pobijedila je — stara tehnologija.
Želeći ilustrirati kako ruralni dijelovi Velike Britanije nemaju zadovoljavajuću internetsku vezu, Tref Davies iz internetskog poslužitelja Timico organizirao je utrku između goluba pismonoše i širokopojasnog interneta. Naime s farme u Yorkshireu pustio je deset golubova s USB 'stickovima' i u isto vrijeme započeo upload petominutnog filmića.
Sat vremena i petnaest minuta kasnije golubovi su stigli na svoju destinaciju u 120 kilometara udaljenom Skegnessu, a do tog je trenutka uploadano bilo tek 24 posto 300 MB teškog filmića s obzirom na to da je na jorkširskoj farmi dostupna veza sa samo 100 do 200 kbps.
U British Telecomu su, očekivano, odgovorili kako je jako malo kućanstava koja imaju tako sporu vezu, a Davies ističe kako seljaci moraju ispunjavati on-line formulare — iako jednostavno nemaju za to adekvatnu internetsku vezu.












Komentari (0) Prijava