Česima najmanje trebaju bogomolje
Hrvati u europskom vrhu po odlascima u crkvu
Autor: Gorden Knezović | 11.05, 10.08.2010.
![]() |
Prema istraživanju European Social Suvery broj osoba koje redovno pohađaju vjerske bogomolje u Europi uvelike se razlikuje od zemlje do zemlje.
Prema istraživanju iz 2008. i 2009. godine, provedenom u 19 zemalja, Hrvati su među narodima koji najčešće idu u bogomolje. Samo 12 posto stanovništva Hrvatske ne ide u bogomolje. Od Hrvata češći posjetitelji bogomolja su samo Ciprani (samo ih 3 posto ne ide u crkve), Grci (5 posto) i Poljaci (5,5 posto).
U skupini naroda koji najviše idu u bogomolje su i Talijani, Ukrajinci, Turci i Portugalci. Kod Estonaca, Rusa, Nijemaca, Šveđana, Izraelaca i Španjolaca populacija onih koji ne idu u bogomolje je veća od 30 posto, a nešto viša od 40 posto kod Izraelaca i Španjolaca.
Najveći postotak onih koji ne odlaze u bogomolje od europskih nacija je kod Nizozemaca, gotovo 50 posto, Belgijanaca (51 posto), Britanaca (52 posto), Francuza (54 posto) i Čeha čak 64 posto.
Vezani članci |












Komentari (2) Prijava
Tko je radio ovo istraživanje? Meni se čini isti oni po čijim anketama je Jaca najpopularnija političarka a HDZ vodeća stranka.
Ma svaka vam dala drukeri stisnite Tehniku još malo da se iskrcam , hajde zapnite pa nije vam teško.