Pažnja, zarada leži u 3D televizorima!
Autor: Dražen Tomić | 10.56, 29.01.2010.
![]() |
Tržište 3D televizora moglo bi vrijediti oko 17 milijardi dolara u 2018., a u prošloj godini vrijednost toga tržišta bila je svega 292 milijuna, pokazuju najnoviji podaci analitičke kuće DisplaySearch. Tako velik rast od gotovo 1000 puta temelji se prije svega na razvoju 3D LCD i LED tehnologije na kojoj su temeljeni televizori sljedeće godine.
S druge strane, DisplaySearch tvrdi da će se 3D zasloni koristiti i na računalima i monitorima, tako da će ukupna vrijednost proizvodnje, odnosno prodaje 3D zaslona dosegnuti čak 22 milijarde kuna. Po broju prodanih 3D televizora prodaja će narasti s oko 200 tisuća komada iz prošle godine na 64 milijuna komada u 2018.
Samsung Electronics će postat prva kompanija koja će započeti masovnu proizvodnju ekrana za 3D LED i 3D LCD televizore, tvrde u jednoj od najvećih tehnoloških kompanija u svijetu. "Nedavno su 3D zasloni zaokupili svu pažnju u industriji", izjavio je Wonkie Chang, predsjednik poslovne jedinice LCD u kompaniji Samsung Electronics. Dodao je kako Samsung Electronics želi predvoditi globalno tržite 3D televizijskih ekrana, krećući prvi u masovnu proizvodnju ekrana 3D LED i 3D LCD televizore.
Ovog mjeseca Samsung je započeo proizvodnju ekrana kompatibilnih s LED i LCD full-HD 3D televizorima dijagonala veličine 40, 46 i 55 inča, koristeći tehnologiju "3D Active Glasses" i Samsungovu ekskluzivnu istinsku 240 Hz tehnologiju.
Samsungova nova tehnologija 3D Active Glasses prvo blokira lijevu, a zatim desnu leću, uzrokujući privremeno usporavanje kad se prikazi prikazuju svakom oku te se na taj način postiže vjerodostojniji 3D prikaz.
Vezani članci |












Komentari (0) Prijava