CROBEX10  1.062,43

CROBEX  1.869,68

 

KORF-R-A  242,00 (2,60%)

PODR-R-A  327,44 (0,80%)

 

EUR  7,61

USD  5,88

CHF  6,30

 

HADŽIĆ INZISTIRA NA PRISTUPU OTVORENOM MORU

BiH protiv nižeg Pelješkog mosta


Pelješki most visok 35 metara BiH je neprihvatljiv jer bi onemogućio ulazak većih brodova u Neumski zaljev

Novi projekt nižeg Pelješkog mosta kojeg planira Hrvatska neprihvatljiv je za Bosnu i Hercegovinu jer bi onemogućio ulazak većih brodova u Neumski zaljev, izjavio je ministar prometa i komunikacija BiH Damir Hadžić.


U izjavi koju prenosi Dnevni avaz Hadžić je rekao kako BiH ne dovodi u pitanje pravo Hrvatske da mostom spoji svoj teritorij, no pritom inzistira na poštivanju dva uvjeta - pristupu BiH otvorenom moru i nepovredivosti svog suvereniteta.
 
Hadžić je naglasio kako su mu detalji novog projekta za Pelješki most, koji je predstavljen u Bruxellesu, poznati tek iz medija.
 
On bi navodno trebao biti visok 35 metara, odnosno za 20 metara niži od ranije planiranog.
 
"Nismo imali priliku ni vidjeti što su oni (Hrvatska) prezentirali no ako je tako, onda je to za nas apsolutno neprihvatljivo", rekao je Hadžić.
 
Dodao je kako se i bosanskohercegovačka strana sprema predstaviti vlastite planove vezane uz novi most koji bi podrazumijevali visinu dostatnu za pristup većih brodova Neumu.
 
Takvo će stajalište predstavnicima Europske komisije i ministrici vanjskih i europskih poslova Hrvatske Vesni Pusić, na sastanku u Bruxellesu koji se održava tijekom dana, prenijeti i ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija, izjavio je Hadžić.




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KORF-R-A242,00+2,60%1.617.382,98
PODR-R-A327,44+0,80%1.313.154,90
ACI-R-A6.500,00+4,70%437.713,45
ADRS-P-A323,00+0,76%400.834,50
HT-R-A157,01+0,13%132.782,24
RIVP-R-A19,00+0,53%132.767,20
HIMR-R-A395,00- 5,93%125.923,86
LRH-R-A3.700,00- 2,23%99.474,09
DDJH-R-A40,32- 4,25%98.286,10
MAIS-R-A160,00+2,11%93.829,00
JNAF-R-A3.370,00- 2,85%90.869,00
HMST-R-A239,51- 3,60%90.453,97
ATGR-R-A976,00- 0,84%81.218,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.869,68+0,07 %
CROBEX101.869,68+0,07 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Energija10,3990kn+0,89%
Allianz Equity134,3828+0,83%
KD Nova Europa6,2552kn+0,66%
Platinum Global14,9598$+0,64%
PBZ Equity fond10,0721+0,64%
PBZ I-Stock7,5771+0,56%
Allianz Portfolio141,8980kn+0,56%
OTP indeksni40,9385kn+0,50%
NETA New Europe77,3527kn+0,33%
KD Prvi izbor13,0432kn+0,32%
NETA Global102,1068kn+0,22%
PBZ Global fond13,2668+0,18%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2793655,2952515,311137
CAD0015,2977935,3137345,329675
CZK0010,2754360,2762650,277094
DKK0011,0195041,0225721,025640
HUF1002,4161382,4234082,430678
JPY1005,4711905,4876535,504116
NOK0010,9154070,9181610,920915
SEK0010,8213650,8238370,826309
CHF0016,2782006,2970916,315982
GBP0019,4922939,5208569,549419
USD0015,8593955,8770265,894657
EUR0017,5890887,6119247,634760
PLN0011,8083471,8137881,819229

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska