CROBEX  1.851,73

CROBEX10  1.059,78

 

ADRS-R-A  375,00 (1,08%)

RIVP-R-A  19,75 (- 0,25%)

 

EUR  7,66

USD  6,00

CHF  6,35

 

HADŽIĆ INZISTIRA NA PRISTUPU OTVORENOM MORU

BiH protiv nižeg Pelješkog mosta


Pelješki most visok 35 metara BiH je neprihvatljiv jer bi onemogućio ulazak većih brodova u Neumski zaljev

Novi projekt nižeg Pelješkog mosta kojeg planira Hrvatska neprihvatljiv je za Bosnu i Hercegovinu jer bi onemogućio ulazak većih brodova u Neumski zaljev, izjavio je ministar prometa i komunikacija BiH Damir Hadžić.


U izjavi koju prenosi Dnevni avaz Hadžić je rekao kako BiH ne dovodi u pitanje pravo Hrvatske da mostom spoji svoj teritorij, no pritom inzistira na poštivanju dva uvjeta - pristupu BiH otvorenom moru i nepovredivosti svog suvereniteta.
 
Hadžić je naglasio kako su mu detalji novog projekta za Pelješki most, koji je predstavljen u Bruxellesu, poznati tek iz medija.
 
On bi navodno trebao biti visok 35 metara, odnosno za 20 metara niži od ranije planiranog.
 
"Nismo imali priliku ni vidjeti što su oni (Hrvatska) prezentirali no ako je tako, onda je to za nas apsolutno neprihvatljivo", rekao je Hadžić.
 
Dodao je kako se i bosanskohercegovačka strana sprema predstaviti vlastite planove vezane uz novi most koji bi podrazumijevali visinu dostatnu za pristup većih brodova Neumu.
 
Takvo će stajalište predstavnicima Europske komisije i ministrici vanjskih i europskih poslova Hrvatske Vesni Pusić, na sastanku u Bruxellesu koji se održava tijekom dana, prenijeti i ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija, izjavio je Hadžić.




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ADRS-R-A375,00+1,08%922.349,90
RIVP-R-A19,75- 0,25%583.405,60
HT-R-A158,50+0,76%498.042,89
PODR-R-A314,00+1,29%376.768,86
ADRS-P-A330,00+1,21%285.884,04
ATPL-R-A362,98+3,41%254.593,53
KSST-R-A420,00+51,75%185.493,02
KOTR-P-A1.300,10+0,01%175.513,50
CROS-R-A7.401,000,00%118.416,00
INA-R-A3.940,00+2,34%109.420,00
HIMR-R-A520,00- 0,95%96.242,60
PTKM-R-A28,50- 0,70%77.359,63
KRAS-R-A360,00+1,95%74.157,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.851,73+1,02 %
CROBEX101.851,73+1,02 %
CROBIS105,12-0,09 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Energija9,5187kn+2,67%
Platinum Global14,6041$+2,57%
Ilirika JIE125,5975+1,76%
NETA US Algorithm161,8143kn+1,71%
ZB euroaktiv122,2555+1,61%
KD Prvi izbor12,6849kn+1,55%
KD Nova Europa5,9409kn+1,39%
Raiffeisen World125,9100+1,34%
NETA Global101,1344kn+1,04%
HI-growth9,5310+1,04%
A180,4900kn+1,03%
Platinum Blue Chip89,5377+1,02%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2734845,2893525,305220
CAD0015,3193955,3354015,351407
CZK0010,2769250,2777580,278591
DKK0011,0256621,0287481,031834
HUF1002,4898412,4973332,504825
JPY1005,6031015,6199615,636821
NOK0010,9107330,9134730,916213
SEK0010,8302090,8327070,835205
CHF0016,3282686,3473106,366352
GBP0019,6653859,6944689,723551
USD0015,9846326,0026406,020648
EUR0017,6375877,6605697,683551
PLN0011,8095981,8150431,820488

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska