CROBEX  1.868,36

CROBEX10  1.063,67

 

PODR-R-A  326,40 (3,61%)

ATGR-R-A  979,00 (0,31%)

 

EUR  7,61

USD  5,88

CHF  6,30

 

Hrvatsko oružje ipak nije došlo u ruke sirijskih pobunjenika?



Sirijski pobunjenici nisu dobivali oružje iz Hrvatske, a jedino oružje koje posjeduju je ono oteto od snaga režima Bašara al-Asada, rekao je u subotu jedan od pobunjeničkih vođa Salim Idris, opovrgavajući time pisanje New York Timesa koji je objavio da je Saudijska Arabija financirala kupnju većih količina pješačkog oružja iz Hrvatske kojim je u tajnosti opskrbila sirijske ustanike. 


Hrvatska je ta izvješća također opovrgnula, a premijer Zoran Milanović najavio je da će se hrvatski vojnici postupno povući iz mirovne misije UN-a na obliženjem Golanu jer im zbog tih medijskih napisa više nije zajamčena sigurnost.

Idris je, kako prenose agencije, kazao da njegovi borci imaju problema zbog nedostatka oružja i streljiva, ali je naglasio da je jedino oružje koje posjeduju ono koje su nabavili na teritoriju Sirije i koje su oteli Asadovim snagama.

New York Times je 25. veljače objavio, pozivajući se na američke i zapadne dužnosnike, da je Saudijska Arabija financirala kupnju većih količina pješačkog oružja iz Hrvatske kojim je potiho opskrbila sirijske ustanike u pokušaju da pobijede režim predsjednika Asada.

Oružje je sirijskoj oporbi počelo stizati u prosincu preko Jordana, kazali su dužnosnici za NYT i ocijenili da je upravo to oružje bilo ključno za male taktičke prednosti što su ih pobunjenici ostvarili zimus u borbi protiv sirijske vojske i paravojnih snaga odanih Asadu.

Hrvatska je oštro demantirala te napise ustvrdivši da "nije ni prodavala ni donirala oružje sirijskim ustanicima".

Premijer Milanović je u dogovoru s predsjednikom Ivom Josipovićem, nakon tih napisa u svjetskim medijima, donio odluku o povlačenju hrvatskih vojnika s Golana zbog toga što im se ne može zajamčiti sigurnost.

Siriju već gotovo dvije godine potresaju oštri sukobi između snaga Asadova režima i ustanika koji su prerasli u rat u kojem je do sada ubijeno više od 70.000 ljudi. 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
PODR-R-A326,40+3,61%3.813.882,61
ATGR-R-A979,00+0,31%2.630.034,00
ADRS-R-A354,90+4,23%2.180.177,21
JDBA-R-A940,000,00%862.920,00
KORF-R-A237,36+1,88%830.733,07
HT-R-A157,00+0,38%810.806,77
KODT-R-A1.200,00+4,53%608.461,06
ATPL-R-A385,09- 4,20%595.273,52
KODT-P-A1.082,99+6,49%421.863,12
LKPC-R-A537,00+2,09%407.323,09
JMNC-R-A86.000,00+2,38%343.000,00
INA-R-A3.950,00- 1,25%323.231,30
SNHO-R-A250,00+4,04%309.887,98
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.868,36+0,39 %
CROBEX101.063,67+0,49 %
CROBIS104,85+0,07 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Raiffeisen New53,4100+0,17%
Ilirika JIE131,1853+0,15%
HPB Global82,4079kn+0,10%
HPB Dionički90,5932kn+0,10%
OTP indeksni40,7330kn+0,08%
Platinum Blue Chip95,4367+0,06%
HI-conservative13,2833+0,03%
Capital One193,7736kn+0,03%
ZB bond177,5134+0,02%
OTP MERIDIAN 2091,8760+0,02%
Agram Euro Cash12,1149+0,02%
ZB plus173,8428kn+0,01%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2793655,2952515,311137
CAD0015,2977935,3137345,329675
CZK0010,2754360,2762650,277094
DKK0011,0195041,0225721,025640
HUF1002,4161382,4234082,430678
JPY1005,4711905,4876535,504116
NOK0010,9154070,9181610,920915
SEK0010,8213650,8238370,826309
CHF0016,2782006,2970916,315982
GBP0019,4922939,5208569,549419
USD0015,8593955,8770265,894657
EUR0017,5890887,6119247,634760
PLN0011,8083471,8137881,819229

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska