CROBEX  1.834,05

CROBEX10  1.048,25

 

HT-R-A  157,11 (1,34%)

JDBA-R-A  940,00 (0,94%)

 

EUR  7,66

USD  6,09

CHF  6,36

 

Hrvatsko oružje ipak nije došlo u ruke sirijskih pobunjenika?



Sirijski pobunjenici nisu dobivali oružje iz Hrvatske, a jedino oružje koje posjeduju je ono oteto od snaga režima Bašara al-Asada, rekao je u subotu jedan od pobunjeničkih vođa Salim Idris, opovrgavajući time pisanje New York Timesa koji je objavio da je Saudijska Arabija financirala kupnju većih količina pješačkog oružja iz Hrvatske kojim je u tajnosti opskrbila sirijske ustanike. 


Hrvatska je ta izvješća također opovrgnula, a premijer Zoran Milanović najavio je da će se hrvatski vojnici postupno povući iz mirovne misije UN-a na obliženjem Golanu jer im zbog tih medijskih napisa više nije zajamčena sigurnost.

Idris je, kako prenose agencije, kazao da njegovi borci imaju problema zbog nedostatka oružja i streljiva, ali je naglasio da je jedino oružje koje posjeduju ono koje su nabavili na teritoriju Sirije i koje su oteli Asadovim snagama.

New York Times je 25. veljače objavio, pozivajući se na američke i zapadne dužnosnike, da je Saudijska Arabija financirala kupnju većih količina pješačkog oružja iz Hrvatske kojim je potiho opskrbila sirijske ustanike u pokušaju da pobijede režim predsjednika Asada.

Oružje je sirijskoj oporbi počelo stizati u prosincu preko Jordana, kazali su dužnosnici za NYT i ocijenili da je upravo to oružje bilo ključno za male taktičke prednosti što su ih pobunjenici ostvarili zimus u borbi protiv sirijske vojske i paravojnih snaga odanih Asadu.

Hrvatska je oštro demantirala te napise ustvrdivši da "nije ni prodavala ni donirala oružje sirijskim ustanicima".

Premijer Milanović je u dogovoru s predsjednikom Ivom Josipovićem, nakon tih napisa u svjetskim medijima, donio odluku o povlačenju hrvatskih vojnika s Golana zbog toga što im se ne može zajamčiti sigurnost.

Siriju već gotovo dvije godine potresaju oštri sukobi između snaga Asadova režima i ustanika koji su prerasli u rat u kojem je do sada ubijeno više od 70.000 ljudi. 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A157,11+1,34%3.141.176,51
JDBA-R-A940,00+0,94%987.000,00
ADPL-R-A122,77+2,76%733.121,93
RIVP-R-A20,09+2,03%362.164,62
ADRS-P-A342,99+1,66%229.117,95
TUHO-R-A2.250,00+2,74%174.772,66
INGR-R-A2,59- 2,63%165.401,65
ATPL-R-A370,00+3,43%146.882,06
SAPN-R-A257,18+4,84%145.305,20
DLKV-R-A16,50+0,06%122.775,77
ATGR-R-A993,25+0,09%111.479,48
HMST-R-A307,00- 0,92%103.158,84
JNAF-R-A3.500,00+3,79%102.399,73
Indeks Vrijednost Promjena
CROBIS0,000,00 %
CROBEX1.834,05-0,07 %
CROBEX101.834,05-0,07 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Nova Europa6,1106kn+1,25%
Ilirika BRIC73,9560+1,23%
Platinum Global14,9729$+1,11%
PBZ I-Stock7,3637+0,91%
Platinum Blue Chip91,5738+0,81%
ZB trend180,9699$+0,72%
OTP indeksni40,4499kn+0,65%
ICF Balanced115,2121kn+0,51%
KD Prvi izbor13,0130kn+0,44%
CROBEX10101,0256kn+0,39%
PBZ Equity fond10,2132+0,38%
NETA New Europe76,7985kn+0,38%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3397875,3558555,371923
CAD0015,4235655,4398855,456205
CZK0010,2757590,2765890,277419
DKK0011,0262391,0293271,032415
HUF1002,4758192,4832692,490719
JPY1005,5682465,5850015,601756
NOK0010,9030300,9057470,908464
SEK0010,8238040,8262830,828762
CHF0016,3378416,3569126,375983
GBP0019,7196369,7488839,778130
USD0016,0699466,0882116,106476
EUR0017,6396347,6626227,685610
PLN0011,8106401,8160881,821536

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska