AMERIČKI LANAC BRZE HRANE U BiH
Ima li McDonald's šanse za uspjeh u zemlji ćevapa i bureka?
Autor: Redakcija Business.hr | 06.25, 12.07.2011.
![]() |
Bosnu i Hercegovinu trese groznica zvana McDonald's otkako je prvi put objavljeno da će taj svjetski poznati lanac fast food restorana doći u Bosnu i Hercegovinu. Prvi McDonald'sov restoran trebao bi navodno biti otvoren 20. srpnja.
Prvi će restoran biti otvoren u Sarajevu u Titovoj ulici i prostirat će se na 400-tinjak četvornih metara. Bosanski mediji izvještavaju kako je nakon Sarajeva u planu otvaranje restorana u Banjoj Luci, Mostaru, Tuzli i Zenici.
Dnevni avaz objavio je kako će restoranima u BiH upravljati kompanije koje su vlasnici razvojne licencije te su stekle glavna franšizna prava za državu — Gliese 581g i Dreamfoods Restorani, a bit će odgovorne za sva kapitalna ulaganja radi proširenja poslovanja i promoviranja brenda u BiH.
McDonald'sov restoran u Sarajevu zaposlit će sotinjak radnika, a prema medijskim izvještajima, sedam dana prije službenog otvorenja odabranim će mušterijama hrana biti posluživana besplatno — sve kako bi se tim novih McDonald'sovih radnika što bolje uigrao. Dok vijest o dolasku poznatog američkog lanca brze hrane u bosanskim medijima pozdravljaju ponajprije investitori, neki su građani skeptični i pitaju se ima li Big Mac (najpoznatiji sendvič iz franšize) uopće šanse u zemlji ćevapa i bureka.
Vezani članci |












Komentari (0) Prijava