Odgovor HDZ-a SDP-u
Šuker: SDP ponudio samo fraze, mi to ionako već provodimo
Autor: Business.hr/ Hina | 15.26, 25.09.2010.
![]() Ivan Šuker (foto: Cropix) |
Potpredsjednik vlade i HDZ-a Ivan Šuker ocijenio je da danas predstavljeni gospodarski program SDP-a nije donio konkretne mjere, nego samo puke fraze.
Od "kukuriku" koalicije danas se nije čulo ništa konkretno, čulo se samo puno pukih fraza bez konkretnih mjera, a SDP-ovcima bi bilo bolje da su pročitali vladine mjere gospodarskog oporavka pa bi vidjeli da se puno onoga o čemu su danas govorili već provodi, rekao je Šuker na konferenciji za novinare, komentirajući SDP-ov gospodarski program predstavljen na stranačkoj konvenciji.
Zajedno s ministrom gospodarstva Đurom Popijačem, Šuker je u središnjici HDZ-a poručio kako stanje u Hrvatskoj nije tako depresivno kakvim ga nastoji opisati SDP. Oporbi zamjera što nisu dali konkretan model gospodarskog razvoja Hrvatske, koji bi zamijenio potrošeni model rasta baziranog na državnim investicijama.
"Obećanje o 80 tisuća novozaposlenih je fraza koju smo mogli čuti prije devet godina, samo tada je bilo 200, a sada je 80 tisuća, valjda zbog lošeg iskustva što nisu uspjeli zaposliti 200 tisuća nego su nezaposlenost digli na 400 tisuća", rekao je Šuker.
Kazao je da SDP-ova predviđanja gospodarskog rasta nisu velika i optimistična kao što su ranije govorili.
"Iz fiskalne projekcije koja će biti predstavljena idući tjedan vidjet ćete da ovih 4 posto rasta do 2013. nije nešto revolucionarno ni veliko, nego posljedica onoga što će se u Hrvatskoj događati do kraja ove i početkom slijedeće godine, a za što je osnovni preduvjet ono što je vlada predstavila u četvrtak", dodao je.
Komentirajući SDP-ova obećanja o manjem poreznom opterećenju građana, Šuker je upozorio da poreze diktiraju proračunski rashodi, a SDP-ovce je optužio da s jedne strane predlažu smanjenje prihoda, a s druge strane povećanje rashoda, što je, kaže, "poprilično čudna matematika".
"Kako gospoda iz SDP-a zamišljaju uvođenje reda u javne financije najbolje pokazuje činjenica da su jučer smijenili svoga financijaša koji ih je ostavio u velikim gubitcima", ustvrdio je Šuker te dodao da mu je "čudna i izjava jednog od čelnika koji govori o tome da se javna uprava i sudstvo ne bi trebali uplitati u neke stvari u državi". "To je direktna poruka da je on protiv vladine oštre i nesmiljene borbe protiv korupcije", smatra Šuker.
Đuro Popijač dodao je kako je "neistina da je Hrvatska toliko depresivna koliko SDP nastoji prikazati". Naglasio je da vlada svakodnevno kontaktira s investitorima i pokušava brzo i efikasno "uklanjati barijere koje su im na putu".
"Hrvatska živi, naše gospodarstvo ima teškoća, ali je izuzetno vitalno i aktivno te svakodnevno napreduje", poručio je Popijač.
Komentirajući izjavu SDP-ovca Željka Jovanovića da je "vrh HDZ-a kriminalna organizacija", Šuker je kazao kako SDP uvijek u nedostatku argumenata iznosi takve kvalifikacije.
"Oni su u trenutku stvaranja hrvatske države rekli da je HDZ stranka opasnih namjera, ali istovremeno ne žele vidjeti probleme u svojim redovima. Volio bih vidjeti koliko bi bilo novinskih napisa i emisija da se neki HDZ-ovac vozio na Brijunima vojnim brodom, da je koristio hotel na račun nekog drugog", rekao je Šuker. Dodao je kako je riječ o zastupniku koji "godinama 'šamara' HDZ-ovce pričajući svašta, a na kraju je pokazao da zaboravlja platiti račune i ljetuje o trošku poreznih obveznika".












Komentari (4) Prijava
E, Suki legendo nesposobnosti!!!!!!!!!!!
'sdp ponudio fraze, mi to ionako već provodimo'pa debeli javno priznaje da PROVODI FRAZE
sta ovaj Stane Dolanc blebeće ? pa oni samo proizvode i provode propast. a onaj klonirani popijač, postao je veći adezovac od hebranga. neku večer na otvorenom je pokazao kak je naučio šukerovu skolu: pokrij sugovornika svojim glasom i ne daj mu pričati. odlično mu je Čačić rekao: Đuro, ZAŠUTI , kad nemaš pojma.bolje suti . stoput bravo za čačića. tako treba svima njima odšarafiti, jer tamo nema, ni jednog kompetentnog čovjeka. zar dado, suker, barba luka, kaljmeta,cho, onaj mali ,ćosavi jandroković.....pa oni u ni u jednoj firmi ne bi prezivjeli probni rok. e zato smo u banani.taj popijač je bio direktor SDK-ZAP-FINE.gotovo. to je njegova kakrijera. stvarno je stvarao višak vrijednosti i borio se za posao. otuda tolika bezobrastina i želja za polit. jaslama.a ovi su to prokužili, to je obrazac za sve njihove kadrove.gad , jedan u nizu.
Ne Engleski, Jaca je za Franceke pricala na FRENCUSKOM!!!!!!!!Nasa Jaca svasta znade, cak napravit i krumpir salatu!!!!