Abilia iz Rovinja – uvjerljiva gazela Istre, Primorja i gorske Hrvatske
Autor: Hrvoje Reljanović | 16.34, 20.10.2009.
![]() |
Abilila d.o.o. iz Rovinja uvjerljivi je pobjednik ovogodišnjeg izbora za gazelu Istre, Primorja i gorske Hrvatske sa stopom rasta prihoda od 798,06 posto. U poretku za ovogodišnju regionalnu nagradu Business.hr-a slijede još porečka tvrtka Istradrvo, te novigradski Dadić d.o.o.
U Opatiji su danas, u organizaciji medijske kuće Business.hr, proglašene ovogodišnje gazele za regiju Istre, Primorja i gorske Hrvatske.
Najbrže rastuća tvrtka ove regije promatrajući posljednje tri godine, rovinjska je Abilia. Riječ je o tvrtki za upravljanje nekretninama, koja posluje kao dio Adris grupe. Utemeljena je 2006. godine, te danas upravlja investicijskim projektima i nekretninama matične kompanije. Vrijednost dosadašnjih investicija kojima su rukovodili iznosi gotovo 2,5 milijardi kuna, a u pripremi su ulaganja gotovo jednakog iznosa.
„Za naše rezultate je najzaslužnija Adris grupa koja nam je omogućila sudjelovanje u velikim projektima. No, isto tako svakodnevno razvijamo i vlastite projekte. Nadamo se da će i sljedeća godina za nas biti jednako uspješna bez obzira na krizu.“, rekao je Armando Vičić, rukovoditelj za urbanizam i planiranje tvrtke Abilila.
Drugo mjesto, s rastom prihoda od 313, 40 posto između 2006. i 2008. godine, pripalo je porečkom Istradrvu. „Mi smo se sredinom devedesetih godina prošlog stoljeća počeli baviti obnavljanjem hotela. Zahvaljujući odličnim rezultatima i stalnim novim angažmanima u tom segmentu poslovanja, danas bilježimo ovakav rast dobiti.“, riječi su Marijana Ritoše iz Istradrva.
Samo 0,65 posto manji prihod u promatranom razdoblju ostvarila je trećeplasirana tvrtka Dadić d.o.o. iz Novigrada. Tvrtka se bavi izvođenjem svih vrsta radova visoko i niskogradnje, te saniranja svih vrsta građevinskih objekata i infrastruktura. Također, u spektru njihove djelatnosti nalazi se i oblaganje svih vrsta podloga radnim vrstama obrađenog kamena.
„Moram biti iskren i priznati da se nisam nadao ovom priznanju. Unatoč krizi u građevinskom sektoru, mi ne sumnjamo u budućnost poslovanja. Već imamo ugovorene radove za cijelu slijedeću godinu, stoga se nadamo dobrom rezultatu u poretku gazela i slijedeće godine.“, kazao je vidno iznenađeni vlasnik tvrtke Marinko Dadić.
Među prvih deset najbrže rastućih kompanija spomenute regije, redom su svoje mjesto još pronašle: Grader d.o.o. iz Matulja (226,91 posto rasta prihoda), Octopus Rijeka d.o.o. iz Rijeke (208,82 posto), Stanišić d.o.o. iz Kornića (201,59 posto), Neven plast d.o.o. iz Ličkog Osika (177,47 posto), Stomatološka poliklinika Rident iz Rijeke (159,17 posto), Montcommerce d.o.o. iz Bakra (146,34 posto) i AR Inženjering d.o.o. iz Rovinja (140,03 posto).
Slijedi izbor za gazelu južne Hrvatske i Dalmacije u Zadru 22. listopada.
Vezani članci |























Komentari (2) Prijava
hahaha.... abilija vodi svoje investicije -pokazalo se veoma loše (stambeno naselje zasad jedini vlastiti projekt koji je čisti pokazatelj amaterizma), a lovu crpi od adris tj ostalih tvrki u sklopu korporacije.
Kao što je zaštitila i druge koji su to očekivali nakon što im je obećala ...