Rekordna dobit Honde
Autor: Business.hr/ Hina | 11.29, 30.07.2010.
![]() |
Japanski proizvođač automobila Honda objavio je u petak da je u proteklom tromjesečju ostvario rekordnu dobit od 272,4 milijarde jena (3,2 milijarde dolara) zahvaljujući snažnom rastu prodaje u sjevernoameričkoj regiji, te u Japanu i ostatku Azije.
U razdoblju od travnja do rujna dobit je poskočila za 36 puta u odnosu na isto razdoblje lani kada je tvrtka pod pritiskom financijske krize i pada svjetskog tržišta zabilježila dobit od samo 7,5 milijardi jena.
Honda spada među malobrojne japanske proizvođače automobila koji su uspjeli poslovati u plusu u razdoblju recesije, dijelom zahvaljujući usredotočenosti na manje modele koji ne donose velike profitne margine po vozilu ali njihova prodaja ne bilježi velike oscilacije.
Prihodi su porasli za 17,9 posto na 2.361 milijardi jena (27,5 milijardi dolara), zabilježivši rast na godišnjoj razini peto tromjesečje zaredom.
Dodatni poticaj rezultatima dao je odjel motora, koji je povećao prodaju za 28 posto na 2,89 milijuna motocikla. Prodaja automobila povećana je 17 posto na 899 tisuća vozila, zabilježivši rast u gotovo svim regijama uz izuzetak Europe.















Komentari (0) Prijava