ugovor vrijedan 36 milijuna eura
Dionica Tehnike skočila nakon objave o poslu 'teškom' 36 milijuna eura
Autor: Nikola Tomić | 11.29, 15.07.2010.
![]() |
Tvrtka Tehnika danas je izvijestila Zagrebačku burzu o ugovoru sklopljenom s Dalekovodom kao naručiteljem, a riječ je o izvođenju radova na trgovačkom centru Supernova. Taj je centar smješten u Buzinu, a ugovorena cijena radova iznosi 36.110.450,68 eura.
Ta vijest izdvojila se danas i na Zagrebačkoj burzi, pa je cijena dionice Tehnike skočila 7,7 posto, na 1070 kuna, uz promet od 75.000 kune.
Trgovački centar Supernova u zagrebačkom Buzinu je jedan od triju centara koje projektira austrijski investitor iz M2 Grupe za izgradnju i upravljanje nekretninama. Centar na južnom ulazu u Zagreb je, za razliku od centra izgrađenog u Karlovcu i planiranog za gradnju u Zadru, obilježen obratima ugovora, što i nije neobično za projekt koji slovi kao najveći trgovački i zabavni centar u Hrvatskoj. Kvadratura mu iznosi zavidnih 110.000 metara, a 'težak' je 73 milijuna eura.
Obrati su počeli u ožujku kada je Dalekovod 'pretekao' Zagorje Tehnobeton na natječaju, odnosno Varaždincima je gotov posao iscurio kroz ruke jer nisu prihvatili 'dodatno tražene i neuobičajene izvanugovorne obveze' kako je u ranijim razgovorima za Business.hr istaknuo Miroslav Burić, generalni direktor Zagorje Tehnobetona. Iako je varaždinski građevinar već imao sklopljen ugovor s austrijskim investitorom, Austrijanci su preko ugovaratelja 'na terenu' Afirmacija nekretnine, partnerske podružnice M2 Grupe, ipak odlučili dodijeliti ugovor Dalekovodu.
Nakon sklapanja ugovora s Dalekovodom za trgovački centar koji se gradi na zemljištu od 270.000 četvornih metara, iz financijske strukture se povlači Erste, a ulazi OTP banka.
Dio građevinskog zemljišta, točnije 3200 četvornih metara, odnosno pet čestica, Afirmacija nekretnine otkupile su od Hrvatskih željeznica - Infrastrukture za 7,4 milijuna kuna, što je najunosnija prodaja nekretnina koju su ostvarili u HŽ-u. Za građevinsko zemljište HŽ je dobio oko 2300 kuna po četvornome metru dok se cijene građevinskog zemljišta u Buzinu, koji i dalje upravno spada pod Grad Zagreb, kreću od 550 do 4500 eura po četvornome metru.
Vezani članci |















Komentari (0) Prijava