Ne zna se kad će radovi krenuti
Tehnika o svom trošku sanira Kupsku
Autor: Business.hr/ Hina | 13.02, 22.07.2010.
![]() Snimio Saša Ćetković |
Hrvatska elektroprivreda danas je priopćila da će Tehnika sanirati gradilište HEP-ove zgrade u Kupskoj ulici u Zagrebu, koje se urušilo prije tri godine.
"Temeljem sporazuma, tvrtka Tehnika d.d. sanirat će gradilište u Kupskoj ulici u Zagrebu. Predmetna sanacija omogućit će siguran nastavak gradnje HEP-ove poslovne zgrade, a započet će kada se ispune svi zakonski uvjeti", stoji u HEP-ovu priopćenju.
HEP ističe da će se sanacija odvijati u skladu s rješenjem Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva i na temelju potvrde o izmjeni glavnog projekta.
Sanacija će početi čim Tehnika obavi potrebne pripreme, a gradilište bi trebalo biti sanirano u roku od 90 dana.
Cjelokupni trošak sanacije snosi Tehnika, ističu u HEP-u.
Građevinska jama u Kupskoj urušila se prije tri godine, a u ožujku ove godine podignute su optužnice protiv Tehnike, Interkonzaltinga i Conexa, te protiv devet odgovornih osoba.
HEP, međutim, nema informacije o tom postupku, a ističu da su po rješenju nadležnog Ministarstva dužni sanirati građevinsku jamu.
Vezani članci |















Komentari (0) Prijava