CROBEX  1.851,73

CROBEX10  1.059,78

 

ADRS-R-A  375,00 (1,08%)

RIVP-R-A  19,75 (- 0,25%)

 

EUR  7,66

USD  6,00

CHF  6,35

 

Student Future Day i dalje vodeći sajam karijera u Hrvatskoj



Zagrebačka škola ekonomije i managementa i ove godine organizira Student Future Day koji će se održati 6. travnja u prostorima škole.


Šesti STUDENT FUTURE DAY cjelodnevni je događaj koji okuplja velik broj vodećih tvrtki u Hrvatskoj kako bi se predstavile našim diplomantima. Cilj je ovog projekta omogućiti izravan susret diplomanata i ostalih studenata ZŠEM-a s predstavnicima poslovne zajednice, na obostranu korist.

Na ZŠEM-u trenutačno studira 1500 studenata na stručnom i diplomskom studiju. Uspješno smo ispratili već pet generacija naših diplomanata, a takvu podršku, uz pomoć poslovne zajednice, želimo omogućiti i novim, sve brojnijim generacijama. Zaposlenje studenata svakako je jedna od kvaliteta ZŠEM-a budući da statistike pokazuju da 77% studenata pronađe željeno zaposlenje četiri mjeseca nakon diplomiranja, a njih 23% u roku od osam mjeseci.

Stručna praksa obvezna je tijekom stručnog studija na ZŠEM-u i kroz nju se studenti imaju priliku upoznati s poslovnom zajednicom te sve ono što su na studiju naučili primijeniti u praksi. Iskustvo studenata pokazalo je da većina njih putem stručne prakse pronađe željeno zaposlenje te nakon diplome ostaje raditi u dotičnoj tvrtki.

Student Future Day održava se već šestu godinu za redom i unatoč krizi odaziv tvrtki je u porastu. Do sada su svoje sudjelovanje potvrdile tvrtke Billa, Coca-Cola HBC Hrvatska, Digitel Komunikacije, Ernst&Young, Erste&Steiermärkische Bank, Hrvatska pošta, Hrvatska poštanska banka, INA, Jadranski naftovod, Lenovo Technology B.L., Lidl Hrvatska, L’Oreal Adria, Orbico, Podravka i Roland Berger Strategy Consultants.

Ono što svake godine privlači tvrtke na ovaj događaj svakako je kvaliteta studenata koji izlaze na tržište rada i struktura samog događaja. Osim zanimljivosti za studente, Student Future Day svake godine sudionicima pruža kvalitetna predavanja iz područja ljudskih potencijala te networking. Okrugli stol samo je jedna od dodanih vrijednosti za sudionike. Na ovogodišnjem okruglom stolu riječ će biti o konkurentnosti u krizi kroz ljudske potencijale, a o tome će raspravljati dekan ZŠEM-a dr. sc. Đuro Njavro s menadžerima ljudskih potencijala hrvatskih tvrtki.





 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ADRS-R-A375,00+1,08%922.349,90
RIVP-R-A19,75- 0,25%583.405,60
HT-R-A158,50+0,76%498.042,89
PODR-R-A314,00+1,29%376.768,86
ADRS-P-A330,00+1,21%285.884,04
ATPL-R-A362,98+3,41%254.593,53
KSST-R-A420,00+51,75%185.493,02
KOTR-P-A1.300,10+0,01%175.513,50
CROS-R-A7.401,000,00%118.416,00
INA-R-A3.940,00+2,34%109.420,00
HIMR-R-A520,00- 0,95%96.242,60
PTKM-R-A28,50- 0,70%77.359,63
KRAS-R-A360,00+1,95%74.157,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.851,73+1,02 %
CROBEX101.851,73+1,02 %
CROBIS105,12-0,09 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Energija9,5187kn+2,67%
Platinum Global14,6041$+2,57%
Ilirika JIE125,5975+1,76%
NETA US Algorithm161,8143kn+1,71%
ZB euroaktiv122,2555+1,61%
KD Prvi izbor12,6849kn+1,55%
KD Nova Europa5,9409kn+1,39%
Raiffeisen World125,9100+1,34%
NETA Global101,1344kn+1,04%
HI-growth9,5310+1,04%
A180,4900kn+1,03%
Platinum Blue Chip89,5377+1,02%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2734845,2893525,305220
CAD0015,3193955,3354015,351407
CZK0010,2769250,2777580,278591
DKK0011,0256621,0287481,031834
HUF1002,4898412,4973332,504825
JPY1005,6031015,6199615,636821
NOK0010,9107330,9134730,916213
SEK0010,8302090,8327070,835205
CHF0016,3282686,3473106,366352
GBP0019,6653859,6944689,723551
USD0015,9846326,0026406,020648
EUR0017,6375877,6605697,683551
PLN0011,8095981,8150431,820488

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska