CROBEX  1.833,08

CROBEX10  1.049,09

 

RIVP-R-A  19,80 (- 4,21%)

LKPC-R-A  628,99 (8,45%)

 

EUR  7,66

USD  6,00

CHF  6,35

 

ULAGANJE U CESTOVNU INFRASTRUKTURU

Dubrovačko-neretvanska županija: Za ceste 730 milijuna kuna!



Ulaganje u cestovnu infrastrukturu na području Dubrovačko-neretvanske županije u ovoj će godini iznositi 730 milijuna kuna, od čega se 530 milijuna kuna odnosi na gradnju autocesta, podaci su koje su danas u Dubrovniku na konferenciji za novinare iznijeli saborski zastupnik Branko Bačić i predsjednik Uprave Hrvatskih cesta Jakov Krešić.


Bačić je istaknuo kako radovi na autocesti Zagreb-Dubrovnik neće biti zaustavljeni već će se nastaviti punim intenzitetom.

Nema zaustavljanja radova prema Pločama, idući bi se tjedan trebali nastaviti radovi od Ravče do Vrgorca, a u idućih 15-ak dana od Vrgorca prema Pločama, kazao je.

Od ukupno 530 milijuna kuna predviđenih za gradnju autocesta u Dubrovačko-neretvanskoj županiji najveći se dio, 520 milijuna kuna odnosi na puni profil autoceste Ravča-Ploče, dok će se preostalih desetak milijuna kuna, kako je rečeno, uložiti u završetak dokumentacije za izgradnju dionice Osojnik-Doli.

Vjerujem da će dionica do Vrgorca biti završena do sezone 2011., a dionica do Ploča do sezone 2012., kazao je Bačić te dodao kako će se nastavak gradnje autoceste prema Dubrovniku odvijati u dva dijela i to dionica Ploče-čvor Pelješac te Osojnik-Doli.

Predsjednik Uprave Hrvatskih cesta Jakov Krešić kazao je kako će ta tvrtka u ovoj godini u najjužniju hrvatsku županiju uložiti 200 milijuna kuna od čega se polovica odnosi na nastavak gradnje mosta Pelješac.

Radovi se nastavljaju i očekujemo da se u narednim godinama taj intenzitet vjerojatno i poveća, kazao je.

Krešić je za jesen najavio početak radova na 16 kilometara dugoj dionici državne ceste od Čilipa do Debelog brijega, a u što će se uložiti 60-ak milijuna kuna.

Bačić i Krešić danas su o ulaganjima u ceste na području županije razgovarali s dubrovačko-neretvanskim županom Nikolom Dobroslavićem.





 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A19,80- 4,21%3.253.578,92
LKPC-R-A628,99+8,45%1.305.365,69
JMNC-R-A88.500,00+3,39%885.000,00
ADRS-R-A371,00+0,27%646.249,69
HT-R-A157,30+0,15%534.579,16
ATPL-R-A351,00+2,13%494.680,71
ADPL-R-A121,00+0,29%306.490,16
ADRS-P-A326,06- 2,65%178.531,94
ARNT-R-A327,00- 3,82%174.958,52
PBZ-R-A538,50- 1,91%153.571,91
LEDO-R-A8.410,00+1,33%142.627,02
SNHO-R-A240,24- 0,73%138.010,05
KOEI-R-A733,00+0,41%132.615,80
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.833,08-0,11 %
CROBEX101.049,09-0,18 %
CROBIS105,210,00 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Victoria19,7011kn+1,92%
ZB trend174,8838$+1,51%
Capital Two86,2838kn+1,02%
Platinum Global14,2379$+0,79%
Ilirika Azijski42,3880+0,75%
Allianz Equity135,6264+0,71%
ICF Balanced115,3373kn+0,46%
PBZ Equity fond10,1986+0,42%
Allianz Portfolio143,3695kn+0,42%
Raiffeisen World124,2400+0,40%
NETA New Europe76,7633kn+0,40%
HI-growth9,4325+0,39%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2734845,2893525,305220
CAD0015,3193955,3354015,351407
CZK0010,2769250,2777580,278591
DKK0011,0256621,0287481,031834
HUF1002,4898412,4973332,504825
JPY1005,6031015,6199615,636821
NOK0010,9107330,9134730,916213
SEK0010,8302090,8327070,835205
CHF0016,3282686,3473106,366352
GBP0019,6653859,6944689,723551
USD0015,9846326,0026406,020648
EUR0017,6375877,6605697,683551
PLN0011,8095981,8150431,820488

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska