CROBEX  1.852,83

CROBEX10  1.045,34

 

HUPZ-R-A  1.795,00 (0,79%)

HT-R-A  152,00 (- 0,13%)

 

EUR  7,61

USD  5,81

CHF  6,31

 

Ministarstvo financija: krenule prve isplate povrata poreza na dohodak



Prvi povrati poreza na dohodak za 2010. godinu krenuli su početkom ovog tjedna i to s Područnim uredom Zagreb, a riječ je o iznosu od 12,47 milijuna kuna za prvih 8.140 poreznih obveznika, doznaje se danas u Ministarstvu financija.


Prvi su povrati poreza na dohodak za prošlu godinu krenuli 18. travnja. Daljnja obrada i isplate povrata poreza slijede uobičajenom dinamikom, odnosno prema redoslijedu prijavljivanja područnih ureda, ističu iz Ministarstva.

Poreznici su za prošlu godinu zaprimili 858.173 prijava poreza na dohodak, što je oko 262 tisuće prijava manje nego u prošloj godini kada je bilo zaprimljeno više od 1,1 milijun godišnjih prijava poreza na dohodak za 2009.

Temeljem podnesenih prijava poreza na dohodak za 2010. godinu u Ministarstvu financija očekuju da će biti isplaćeno 1,7 milijardi kuna povrata, dok je temeljem prijava za 2009. u prošloj godini bilo isplaćeno oko 1,8 milijardi kuna povrata poreza.

Kako se porezne prijave obrađuju, tako se isplaćuju povrati preplaćenog poreza, što znači da se i ove godine očekuje uobičajena dinamika obrade i verifikacije poreznih prijava, kažu u Ministarstvu financija.

Pritom ističu kako je važno da je uz godišnje prijave poreza na dohodak priložena sva potrebna dokumentacija i da su poslodavci podmirili obveze poreza i prireza na dohodak za svoje posloprimce.

Nema zakonskog roka za povrat poreza, ali se uvijek nastoji isplatiti u godini dana, napominju u Ministarstvu.

Prema evidencijama Porezne uprave, dva posto godišnjih prijava poreza na dohodak za 2009. godinu nije obrađeno.

"Navedene prijave jednim dijelom nisu obrađene iz razloga što porezni obveznici nisu priložili svu potrebnu dokumentaciju, a dio iz razloga što poslodavci nisu podmirili obveze poreza i prireza na dohodak za svoje posloprimce", ističu u Ministarstvu financija.

Pritom napominju da Porezna uprava izvršava sve svoje obveze u zakonom propisanim rokovima.

No, uvijek postoje i konkretni slučajevi koji se moraju posebno rješavati. U tim slučajevima je najbolje da se porezni obveznici sa svojim konkretnim zahtjevima obrate nadležnim ispostavama Porezne uprave, kažu u Ministarstvu financija.

Građani su u godišnjim prijavama za prošlu godinu po zadnji put prijavljivali porezne olakšice za uplaćene premije osiguranja, zdravstvene usluge i stambene potrebe, ali u upola manjem iznosu nego do tada, odnosno umjesto do 12 tisuća kuna u iznosu do šest tisuća kuna i to samo za uplate izvršene do 30. lipnja 2010.





 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HUPZ-R-A1.795,00+0,79%2.922.260,00
HT-R-A152,00- 0,13%714.767,40
ADPL-R-A126,00+0,56%654.918,45
LEDO-R-A8.750,00+0,11%633.200,00
ADRS-P-A300,00+0,65%632.256,38
SAPN-R-A215,96+2,84%453.352,07
ATGR-R-A991,00+1,85%409.999,66
BLJE-R-A44,56+2,04%257.977,88
KORF-R-A214,60- 0,19%255.447,81
ADRS-R-A339,50+2,88%238.707,72
ARNT-R-A368,94+1,35%180.288,41
JNAF-R-A3.170,00+0,63%173.272,00
JMNC-R-A81.000,00+2,53%161.000,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.852,83+0,32 %
CROBEX101.045,34+0,37 %
CROBIS104,19+0,14 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
NETA Frontier550,4159kn+0,87%
OTP uravnoteženi108,0148kn+0,54%
PBZ I-Stock7,6424+0,36%
ZB euroaktiv129,8578+0,30%
Ilirika JIE132,8608+0,28%
KD Prvi izbor12,9346kn+0,20%
ZB BRIC+98,2022+0,17%
KD Energija10,4874kn+0,17%
Platinum Blue Chip94,4480+0,16%
NETA Global101,7451kn+0,16%
VB CROBEX10100,6449kn+0,12%
NETA US Algorithm164,1559kn+0,12%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3802525,3964415,412630
CAD0015,3069105,3228795,338848
CZK0010,2731060,2739280,274750
DKK0011,0192301,0222971,025364
HUF1002,4100882,4173402,424592
JPY1005,5195115,5361195,552727
NOK0010,9348030,9376160,940429
SEK0010,8257680,8282530,830738
CHF0016,2869856,3059036,324821
GBP0019,5707709,5995699,628368
USD0015,7902035,8076265,825049
EUR0017,5915357,6143787,637221
PLN0011,8021871,8076101,813033

"Zoran Milanović štiti MOL. Smijenjen sam zato jer sam najviše znao o ugovoru Ine i MOL-a "

Slavko Linić, nezavisni saborski zastupnik
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska