Pretraživanje

Korisnički račun

03. rujna 2010.

Proizvođači duhana prosvjeduju, Vlada "zaboravila" na obećane poticaje

8. veljače 2010 15:49

Business.hr/ Hina

U organizaciji Udruge proizvođača duhana Krupan list održan je danas prosvjed ispred zgrade Virovitičko-podravske županije kako bi se upozorilo na teško stanje u toj djelatnosti.

Sve iz: Ekonomija

Proizvođači duhana prosvjeduju, Vlada "zaboravila" na obećane poticaje

Proizvođači duhana traže odgovore kako riješiti probleme nelikvidnosti, visokog porasta troškova proizvodnje i pada cijene duhana. Nezadovoljni su jer ovih dana počinju ugovarati ovogodišnju proizvodnju, a i dalje ne znaju koliki će biti državni poticaji.

Predsjednik Udruge Željko Aragović napominje kako su proizvođači duhana prosvjedovali i u Kutjevu, a ukupno je bilo 600-tinjak prosvjednika.

Aragović je kazao kako već mjesec dana čekaju sastanak s resornim ministrom poljoprivrede Petrom Čobankovićem te ukoliko do njega ne dođe u narednih pet dana poduzet će se radikalnije mjere, tj. masovnije prosvjede.

Napominje kako proizvođačima nije isplaćeno još 15 posto poticaja za 2008. te kako su neslužbeno doznali da će poticaji za 2009. biti smanjeni 30 do 40 posto.

Istodobno troškovi proizvodnje rastu. Samo u posljednje dvije godine porasli su za 34 posto.

Proizvođači traže isplatu zaostalih poticaja, ističu i kako bi poticaji trebali ostati na istoj razini, a predlažu i povećanje otkupne cijene duhana za 1 do 1,5 kunu po kilogramu.

Alati vezani uz članak

  • Podijeli
  • Preporučujem (0)
  • ispiši

Pošalji komentar

Prijavite se ili registrirajte da biste mogli unijeti komentar.

PREGLED KATEGORIJE: Ekonomija

Odaberite vremensko razdoblje za pregled sadržaja iz odabrane kategorije

Business.hr on Facebook