Anketa
Rezultati
Treba li Vlada uvesti porez na vikendice?
-
- Da, tko ima za vikendicu taj ima i za porez
- 36%
-
- Ne, da Vlada počne štediti na sebi novi porezi bili bi nepotrebni
- 64%
glasalo 661 posjetitelj
Topi i Albanski centar "Put mira" pokrenuli su inicijativu "Sjećanje na Majku Terezu" čiji cilj je izgraditi "Tisućljetnu ulicu za mir" kao simbol potpore i nastavka puta kojim je Majka Tereza služila čovječanstvu.
Tim je povodom albanski predsjednik zamolio Josipovića da pošalje kamen kao znak poštovanja i zahvalnosti velikoj dobrotvorki, pa je albanskom veleposlaniku u petak uručena kamena ploča s predsjednikovim imenom koja će biti ugrađena u "Tisućljetnu ulicu" u centru Tirane, navodi se u priopćenju.
U poruci uz ploču, predsjednik Josipović je istaknuo kako je Majka Tereza "tijekom cijelog svog života promicala univerzalne vrijednosti zalažući se za očuvanje mira, ljubavi i tolerancije među ljudima i narodima" te tako postala "rijedak uzor u izražavanju ljubavi prema onima koje su drugi odbacili".
Kamena ploča izrađena je od istarskog kamena kirmenjaka koji je ugrađen i u Eufrazijevu baziliku u Poreču, jednog od šest hrvatskih kulturnih spomenika pod zaštitom UNESCO-a, a nalazi se i u građevinama poput Duždeve palače i mosta Ponte di Rialto u Veneciji.
"Tisućljetna ulica za mir" bit će otvorena 26. kolovoza ove godine, na rođendan Majke Tereze, stoji u priopćenju predsjednikova ureda.
Alati vezani uz članak
OSTALE VIJESTI: Politika
- I OIB u imovinskoj kartici dužnosnika
- Matijašević: Gospodarstvo se raspada, a Vlada se bavi budalastim seciranjem!
- Kosor: Kriza će potrajati još godinu-dvije
- Kosor: Libijska iskustva dobra za jednu, mogla bih reći, strategiju
- Kosor s Gadafijem slavi obljetnicu Libijske revolucije
- "Vlada nije raspravljala o MMF-u"
- 'SDP još dugo neće upravljati državnim proračunom'
- Ribić: Kakve veze ima Svjetska banka s našim uštedama?!
- "Vlada neće moći upravljati vanjskim dugom"
- Sanader prije bijega na stražnja vrata: Nisam znao što rade direktori
Pošalji komentar
Prijavite se ili registrirajte da biste mogli unijeti komentar.


