CROBEX  1.792,02

CROBEX10  1.027,53

 

HT-R-A  154,50 (- 0,37%)

RIVP-R-A  19,30 (- 0,67%)

 

EUR  7,67

USD  6,16

CHF  6,38

 

Preokret u SDP-u: Milanović mijenja Jurčića!


Premijerski kandidat SDP-a od danas je Zoran Milanović, dok je Ljubi Jurčiću namijenjeno mjesto potpredsjednika Vlade za gospodarstvo, izjavio je na konferenciji za novinare predsjednik stranke Zoran Milanović.


Milanović je objasnio da je takva odluke donesena s najužim vodstvom stranke i sa samim Ljubom Jurčićem, koji je trenutačno u Hercegovini s roditeljima i stalno je dostupan medijima. Objašnjavajući razlog te promjene Milanović je rekao da želi da buduća vlada bude politički jaka vlada u kojoj će sjediti prvaci stranaka, kako bi preuzeli potpunu odgovornost, pa se i on odlučio preuzeti takvu odgovornost.

Na novinarsko pitanje je li Jurčićeva kandidatura povučena pod pritiskom nekog od mogućih koalicijskih partnera, posebno s HNS-om zbog poznate Čačićeve želje da bude član buduće vlade, Milanović je odgovorio da nikakvih pritisak i ucjena ni od jednog partnera, pa ni HNS-a, nije bilo i da je to isključivo autonomna odluka SDP-a i samog Jurčića.

Milanović kaže da SDP, s obzirom na to da je pobijedio u šest izbornih jedinica, ima obvezu i odgovornost prema biračima.

No na novinarsko pitanje nisu li birači iznevjereni time što se u kampanji Jurčića isticalo kao budućeg premijera, Milanović je odgovorio da birači nisu iznevjereni, ponavljajući da je to njegov i Jurčićev dogovor. Suglasili su se da je potreban snažan zaokret u hrvatskoj politici.

Milanoviće tvrdi da to nije iznenadna odluka te da je ona stvar dogovora i da je za nju, kao i za svaku odluku, trebalo vrijeme sazrijevanja.

Na pitanje Business.hr-a kako napreduju pregovori s budućim partnerima i kako pregovori napreduju s nacionalnim manjinama Milanović je odgovorio da SDP ima šanse pridobiti manjine jer su mu bliži u njihovim očekivanjima od konkurencije.

Bilo je zanimljivo novinarsko pitanje i odgovor na njega, a s obzirom na to da je Milanović istaknuo da će jedan od glavnih ciljeva biti borba protiv korupcije, kako u takvu vladu namjerava postaviti Čačića, za kojeg je Povjerenstvo za sprečavanje sukoba interesa ustvrdilo da je u sukobu interesa, Milanović je na to odgovorio da ne začuđuje takav zaključak povjerenstva u kojem većinu čine HDZ-ovci i ustvrdio da je zanimljivo kako to isto povjerenstvo nije uspjelo zaključiti i da je u sukobu interesa u prvom redu šef HDZ-a sa svojim skupim kolekcionarskim strastima.





 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A154,50- 0,37%1.488.106,07
RIVP-R-A19,30- 0,67%1.022.648,36
PLAG-R-A3.850,00+1,05%869.950,04
ERNT-R-A1.370,00+0,07%813.770,15
VPIK-R-A83,20+2,59%603.866,28
ATGR-R-A943,00- 1,77%505.343,70
KRAS-R-A365,00+1,39%322.454,35
DDJH-R-A23,18- 6,15%255.265,37
ZVZD-R-A2.860,00+0,35%189.405,05
TUHO-R-A2.300,00+0,66%186.076,93
JMNC-R-A86.000,00+4,88%86.000,00
HMST-R-A306,10- 1,26%78.926,14
ADRS-P-A332,03- 0,29%76.173,76
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.792,02-0,59 %
CROBEX101.027,53-0,90 %
CROBIS104,81+0,02 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski45,3628+0,61%
ZB euroaktiv131,3020+0,32%
HI-growth10,0948+0,27%
Smart Equity102,0421+0,18%
Capital Two85,6468kn+0,17%
Platinum Blue Chip96,6721+0,15%
HI-balanced11,8559+0,15%
Allianz Equity133,3328+0,12%
PBZ I-Stock7,4856+0,11%
PBZ Equity fond10,1859+0,11%
ZB global147,7754+0,10%
Raiffeisen Harmonic102,3600+0,07%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2369315,2526895,268447
CAD0015,3976635,4139055,430147
CZK0010,2765170,2773490,278181
DKK0011,0281161,0312101,034304
HUF1002,4878402,4953262,502812
JPY1005,1992035,2148485,230493
NOK0010,8792420,8818880,884534
SEK0010,8270120,8295000,831989
CHF0016,3650136,3841656,403317
GBP0019,6409699,6699799,698989
USD0016,1451596,1636506,182141
EUR0017,6501097,6731287,696147
PLN0011,8306081,8361161,841624

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska