CROBEX  1.922,52

CROBEX10  1.100,92

 

KORF-R-A  264,00 (2,52%)

HT-R-A  163,10 (0,06%)

 

EUR  7,62

USD  5,91

CHF  6,31

 

Preokret u SDP-u: Milanović mijenja Jurčića!


Premijerski kandidat SDP-a od danas je Zoran Milanović, dok je Ljubi Jurčiću namijenjeno mjesto potpredsjednika Vlade za gospodarstvo, izjavio je na konferenciji za novinare predsjednik stranke Zoran Milanović.


Milanović je objasnio da je takva odluke donesena s najužim vodstvom stranke i sa samim Ljubom Jurčićem, koji je trenutačno u Hercegovini s roditeljima i stalno je dostupan medijima. Objašnjavajući razlog te promjene Milanović je rekao da želi da buduća vlada bude politički jaka vlada u kojoj će sjediti prvaci stranaka, kako bi preuzeli potpunu odgovornost, pa se i on odlučio preuzeti takvu odgovornost.

Na novinarsko pitanje je li Jurčićeva kandidatura povučena pod pritiskom nekog od mogućih koalicijskih partnera, posebno s HNS-om zbog poznate Čačićeve želje da bude član buduće vlade, Milanović je odgovorio da nikakvih pritisak i ucjena ni od jednog partnera, pa ni HNS-a, nije bilo i da je to isključivo autonomna odluka SDP-a i samog Jurčića.

Milanović kaže da SDP, s obzirom na to da je pobijedio u šest izbornih jedinica, ima obvezu i odgovornost prema biračima.

No na novinarsko pitanje nisu li birači iznevjereni time što se u kampanji Jurčića isticalo kao budućeg premijera, Milanović je odgovorio da birači nisu iznevjereni, ponavljajući da je to njegov i Jurčićev dogovor. Suglasili su se da je potreban snažan zaokret u hrvatskoj politici.

Milanoviće tvrdi da to nije iznenadna odluka te da je ona stvar dogovora i da je za nju, kao i za svaku odluku, trebalo vrijeme sazrijevanja.

Na pitanje Business.hr-a kako napreduju pregovori s budućim partnerima i kako pregovori napreduju s nacionalnim manjinama Milanović je odgovorio da SDP ima šanse pridobiti manjine jer su mu bliži u njihovim očekivanjima od konkurencije.

Bilo je zanimljivo novinarsko pitanje i odgovor na njega, a s obzirom na to da je Milanović istaknuo da će jedan od glavnih ciljeva biti borba protiv korupcije, kako u takvu vladu namjerava postaviti Čačića, za kojeg je Povjerenstvo za sprečavanje sukoba interesa ustvrdilo da je u sukobu interesa, Milanović je na to odgovorio da ne začuđuje takav zaključak povjerenstva u kojem većinu čine HDZ-ovci i ustvrdio da je zanimljivo kako to isto povjerenstvo nije uspjelo zaključiti i da je u sukobu interesa u prvom redu šef HDZ-a sa svojim skupim kolekcionarskim strastima.





 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KORF-R-A264,00+2,52%3.141.905,04
HT-R-A163,10+0,06%2.427.302,71
ADRS-P-A364,05+2,55%2.148.678,58
ADRS-R-A385,00+4,05%719.035,70
ERNT-R-A1.390,000,00%500.538,01
HMST-R-A284,00+1,43%467.146,67
ZABA-R-A38,00- 0,45%405.992,30
VDKT-R-A302,00+2,37%395.288,39
ADPL-R-A132,01- 0,74%255.148,26
PODR-R-A335,15- 0,28%237.047,14
SNHO-R-A260,00- 1,28%229.956,44
BLJE-R-A39,76+0,53%198.552,52
DDJH-R-A41,79- 0,50%192.094,58
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.922,52+0,50 %
CROBEX101.100,92+0,71 %
CROBIS104,89+0,07 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Victoria20,0794kn+1,90%
Allianz Equity138,4995+1,18%
A180,4200kn+1,07%
Capital Two89,0278kn+0,96%
FIMA Equity70,5180kn+0,78%
Allianz Portfolio143,9047kn+0,73%
PBZ Equity fond10,3934+0,72%
ICF Balanced118,0566kn+0,60%
NETA New Europe78,3306kn+0,59%
Erste Adriatic82,4100+0,54%
OTP indeksni42,1067kn+0,53%
HPB Dionički92,4153kn+0,40%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2605915,2764205,292249
CAD0015,3638355,3799755,396115
CZK0010,2762360,2770670,277898
DKK0011,0207401,0238111,026882
HUF1002,4453262,4526842,460042
JPY1005,4398745,4562435,472612
NOK0010,9318200,9346240,937428
SEK0010,8288200,8313140,833808
CHF0016,2948406,3137816,332722
GBP0019,6615879,6906599,719731
USD0015,8943935,9121295,929865
EUR0017,5978727,6207347,643596
PLN0011,8189791,8244521,829925

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska