Švedski model najbolji
Od poreza na banke u Europi ostao samo slogan
Autor: Alen Legović, Bruxelles | 12.38, 11.08.2010.
![]() |
Račun za proteklu krizu već je na putu: u Velikoj Britaniji PDV od 2011. raste sa 17,5 na 20 posto; u Njemačkoj se smanjuje pomoć za nezaposlene; u Španjolskoj su ublaženi zakoni o otkazu; u Portugalu se smanjuju mirovine za zaposlene u javnom sektoru; u Francuskoj predlažu povećanje starosne dobi za odlazak u mirovinu.
Većinu europskih zemalja i SAD pritišće veliki deficit, a grčki je primjer pokazao da u financiranju dugova strpljenje tržišta ipak ima svoje granice. Najveća odgovornost za krizu pripisuje se bankovnom sektoru.
Vezani članci |
Anketa |















Komentari (2) Prijava
Mislim da Vlada mora uvesti porez jer su hrvatske banke, za razliku od europskih, drastično povećale kamatne stope i time produbile krizu. Drugim riječima, budući da nisu etički poslovale u vremenima krize država nije dužna podržavati njihovu poslovnu politiku.
Oporbi predlažem da na sljedeće izbore ide plakatima sna kojima će biti popis svih afera i državne pljačke u zadnja dva HDZova mandata, netrebaju nikakve velike skupove, puno priča (prošli puta ih je koštala izbora), nego jednostavno popis afera, popis Šukerovih zaduživanja odnosno koliko se povečao državni dug i koliko se nije ništa napravil jer su razni Mravaki, Sanaderi, Polančeci, Kalmete, Barba Luke, Vukelići, Friščići, HŽ Mendžeri i slične HDZ spodobe napunile svoje sefove državnim novcem. Samo im to treba, bez puno priće.Baš me zanima kako će ADZ dijeliti šakom i kapom 2011. jadni napačeni narod. Kruha i igara.