CROBEX  1.881,47

CROBEX10  1.070,48

 

KORF-R-A  245,00 (3,22%)

PODR-R-A  327,50 (0,34%)

 

EUR  7,62

USD  5,88

CHF  6,29

 

BEZ DODATNIH DAŽBINA

Cedevita je dodatak prehrani, a Cevitana sok i može ostati u Hrvatskoj



Vitaminka iz Prilepa i dalje može u Hrvatsku izvoziti svoj proizvod Cevitana, bez dodatnih dažbina, objavila je Gospodarska komora Makedonije. Iz Komore tvrde da su o tom pitanju postigli sporazum s Hrvatskom gospodarskom komorom, i to tako što je Cevitana stavljena u kategoriju sokova, a hrvatska je Cedevita u kategoriji dodataka prehrani. 


Vitaminski instant-napitak Cevitana s okusima naranče, limuna, ananasa i crvene naranče dostupan je na tržištu u vrećicama (od 15 g, 500 g i 1000 g) te u bočici od 200 g. 
Na hrvatskom tržištu Cevitana je prisutna pod originalnim brendom Vitaminke iz Prilepa, ali i kao privatna robna marka trgovačkih lanaca: Metro (Fine Food), Billa (Clever), Mercator (Vitaplus) i Kaufland (Grande).
Cevitana se može naći i na policama trgovina u BiH, Crnoj Gori, Sloveniji i Srbiji kao vlastiti brend, ali i kao trgovačka marka Engrotuša (Megavita), Delhazea (Fedela) i lanca DIS (Dobro).
 
“Sve je to dokaz izuzetno visokog povjerenja najvećih trgovačkih kuća u regiji u kvalitetu ovog proizvoda, a i priznanje našem ukupnom poslovanju. Pritom moramo napomenuti kako ni s jednim od trgovačkih lanaca s kojima smo počeli surađivati na ovom proizvodu nismo imali prekid suradnje, dapače sa svima imamo izuzetno godišnje povećanje prodaje”, kaže Aleksandar Kostadinoski iz Sektora izvoza Vitaminke.
O prodajnim rezultatima navodi kako je Cevitana jedan od najprodavanijih brendova u kategoriji vitaminski instant-napici. “Ovaj proizvod već niz godina ima izuzetan rast prodaje i može se naći u prodavaonicama cijele regije. Na osnovi toga smatramo da je Cevitana jedna od vodećih robnih marki u svojoj kategoriji, iako ne raspolažemo s točnim podacima o tržišnom udjelu.”
 
Svoj proizvod preporučuju potrošačima zbog najboljeg omjera cijene i kvalitete koji nudi te odlične prepoznatljivosti. Preporuka trgovcima je što na Cevitani mogu ostvariti dobre marže, što proizvod ima visoku frekvenciju prodaje te zadovoljne potrošače.
“Naše poslovanje zasnovano je na načelu da uvijek dajemo prednost ulaganju u poboljšanje našeg proizvoda, što je u interesu potrošača, umjesto da ulažemo u skupe i velike promotivne kampanje. Zadovoljstvo kupca kroz degustacije, akcije i nagrade naš je pristup i ključ uspjeha”, ističe Kostadinoski.
 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KORF-R-A245,00+3,22%3.226.737,22
PODR-R-A327,50+0,34%1.611.879,10
ADRS-P-A335,00+3,24%1.455.366,90
KODT-R-A1.200,000,00%964.880,00
LKPC-R-A540,00+0,56%891.473,67
HT-R-A157,01+0,01%533.888,39
HMST-R-A250,00+0,04%517.592,78
HIMR-R-A480,00+15,66%493.434,00
ACI-R-A6.500,00+4,84%470.213,45
ATGR-R-A979,000,00%403.753,05
VLHO-R-A226,00+2,73%327.769,04
MAIS-R-A171,00+7,55%325.223,70
SNHO-R-A248,02- 0,79%263.701,71
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.881,47+0,70 %
CROBEX101.070,48+0,64 %
CROBIS104,93+0,08 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
A178,6300kn+1,31%
KD Energija10,3990kn+0,89%
Erste Adriatic80,4400+0,84%
Allianz Equity134,3828+0,83%
FIMA Equity68,9214kn+0,79%
Capital Two86,2291kn+0,75%
KD Nova Europa6,2552kn+0,66%
Platinum Global14,9598$+0,64%
PBZ Equity fond10,0721+0,64%
OTP uravnoteženi110,3693kn+0,64%
Raiffeisen New53,7400+0,62%
PBZ I-Stock7,5771+0,56%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3158095,3318045,347799
CAD0015,3495075,3656045,381701
CZK0010,2757490,2765790,277409
DKK0011,0200251,0230941,026163
HUF1002,4210832,4283682,435653
JPY1005,4614525,4778865,494320
NOK0010,9157620,9185180,921274
SEK0010,8211900,8236610,826132
CHF0016,2729786,2918546,310730
GBP0019,5554809,5842339,612986
USD0015,8614625,8790995,896736
EUR0017,5946957,6175487,640401
PLN0011,8133561,8188121,824268

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska