CROBEX10  1.045,34

CROBEX  1.852,83

 

HUPZ-R-A  1.795,00 (0,79%)

HT-R-A  152,00 (- 0,13%)

 

EUR  7,62

USD  5,80

CHF  6,31

 

BEZ DODATNIH DAŽBINA

Cedevita je dodatak prehrani, a Cevitana sok i može ostati u Hrvatskoj



Vitaminka iz Prilepa i dalje može u Hrvatsku izvoziti svoj proizvod Cevitana, bez dodatnih dažbina, objavila je Gospodarska komora Makedonije. Iz Komore tvrde da su o tom pitanju postigli sporazum s Hrvatskom gospodarskom komorom, i to tako što je Cevitana stavljena u kategoriju sokova, a hrvatska je Cedevita u kategoriji dodataka prehrani. 


Vitaminski instant-napitak Cevitana s okusima naranče, limuna, ananasa i crvene naranče dostupan je na tržištu u vrećicama (od 15 g, 500 g i 1000 g) te u bočici od 200 g. 
Na hrvatskom tržištu Cevitana je prisutna pod originalnim brendom Vitaminke iz Prilepa, ali i kao privatna robna marka trgovačkih lanaca: Metro (Fine Food), Billa (Clever), Mercator (Vitaplus) i Kaufland (Grande).
Cevitana se može naći i na policama trgovina u BiH, Crnoj Gori, Sloveniji i Srbiji kao vlastiti brend, ali i kao trgovačka marka Engrotuša (Megavita), Delhazea (Fedela) i lanca DIS (Dobro).
 
“Sve je to dokaz izuzetno visokog povjerenja najvećih trgovačkih kuća u regiji u kvalitetu ovog proizvoda, a i priznanje našem ukupnom poslovanju. Pritom moramo napomenuti kako ni s jednim od trgovačkih lanaca s kojima smo počeli surađivati na ovom proizvodu nismo imali prekid suradnje, dapače sa svima imamo izuzetno godišnje povećanje prodaje”, kaže Aleksandar Kostadinoski iz Sektora izvoza Vitaminke.
O prodajnim rezultatima navodi kako je Cevitana jedan od najprodavanijih brendova u kategoriji vitaminski instant-napici. “Ovaj proizvod već niz godina ima izuzetan rast prodaje i može se naći u prodavaonicama cijele regije. Na osnovi toga smatramo da je Cevitana jedna od vodećih robnih marki u svojoj kategoriji, iako ne raspolažemo s točnim podacima o tržišnom udjelu.”
 
Svoj proizvod preporučuju potrošačima zbog najboljeg omjera cijene i kvalitete koji nudi te odlične prepoznatljivosti. Preporuka trgovcima je što na Cevitani mogu ostvariti dobre marže, što proizvod ima visoku frekvenciju prodaje te zadovoljne potrošače.
“Naše poslovanje zasnovano je na načelu da uvijek dajemo prednost ulaganju u poboljšanje našeg proizvoda, što je u interesu potrošača, umjesto da ulažemo u skupe i velike promotivne kampanje. Zadovoljstvo kupca kroz degustacije, akcije i nagrade naš je pristup i ključ uspjeha”, ističe Kostadinoski.
 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HUPZ-R-A1.795,00+0,79%2.922.260,00
HT-R-A152,00- 0,13%714.767,40
ADPL-R-A126,00+0,56%654.918,45
LEDO-R-A8.750,00+0,11%633.200,00
ADRS-P-A300,00+0,65%632.256,38
SAPN-R-A215,96+2,84%453.352,07
ATGR-R-A991,00+1,85%409.999,66
BLJE-R-A44,56+2,04%257.977,88
KORF-R-A214,60- 0,19%255.447,81
ADRS-R-A339,50+2,88%238.707,72
ARNT-R-A368,94+1,35%180.288,41
JNAF-R-A3.170,00+0,63%173.272,00
JMNC-R-A81.000,00+2,53%161.000,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBIS0,000,00 %
CROBEX1.852,83+0,32 %
CROBEX101.852,83+0,32 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
NETA Frontier550,4159kn+0,87%
OTP uravnoteženi108,0148kn+0,54%
PBZ I-Stock7,6424+0,36%
ZB euroaktiv129,8578+0,30%
Ilirika JIE132,8608+0,28%
KD Prvi izbor12,9346kn+0,20%
ZB BRIC+98,2022+0,17%
KD Energija10,4874kn+0,17%
Platinum Blue Chip94,4480+0,16%
NETA Global101,7451kn+0,16%
VB CROBEX10100,6449kn+0,12%
NETA US Algorithm164,1559kn+0,12%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,4026245,4188815,435138
CAD0015,3223735,3383885,354403
CZK0010,2739600,2747840,275608
DKK0011,0196091,0226771,025745
HUF1002,4125302,4197892,427048
JPY1005,5470215,5637125,580403
NOK0010,9352490,9380630,940877
SEK0010,8257510,8282360,830721
CHF0016,2959726,3149176,333862
GBP0019,6128719,6417969,670721
USD0015,7822105,7996095,817008
EUR0017,5960907,6189477,641804
PLN0011,8042971,8097261,815155

"Zoran Milanović štiti MOL. Smijenjen sam zato jer sam najviše znao o ugovoru Ine i MOL-a "

Slavko Linić, nezavisni saborski zastupnik
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska