CROBEX  1.792,02

CROBEX10  1.027,53

 

HT-R-A  154,50 (- 0,37%)

RIVP-R-A  19,30 (- 0,67%)

 

EUR  7,67

USD  6,16

CHF  6,38

 

Štromar predlaže preuzimanje kredita

Dugovi Varteksa i Mundusa postaju - javni?


Snimio Saša Ćetković

Pošto je Vlada Hrvatskom saboru uputila prijedlog zakona o uređenju prava i obveza brodogradilišta u procesu restrukturiranja kojim se, među ostalim, predviđa u javni dug preuzeti obveze koje mogu nastati na temelju državnih jamstava brodogradnji, varaždinski je župan Predrag Štromar jučer Vladi predložio i da se kreditne obveze radno-intenzivnih industrija prenesu u javni dug, tj. Varteksa i Mundusa, priopćili su iz Varaždinske županije.


Župan Štromar navodi da se dug koji bi mogao biti prenesen u javni dug procjenjuje na 370 milijuna kuna za Varteks (70 milijuna kuna duga državi i 300 milijuna bankama), odnosno 94 milijuna kuna za tvrtku Mundus.

"Zbog složenosti problema u prerađivačkim djelatnostima i radno-intenzivnim industrijskim granama, kao što su tekstilna, kožarsko-obućarska i drvna industrija, koje zauzimaju važno mjesto u županijskom gospodarstvu i ukupnoj zaposlenosti, Vlada se hitno mora uključiti u njihovo rješavanje", navodi Štromar.

Pozvao je predsjednicu Vlade Jadranku Kosor da se aktivno uključi u tu inicijativu i pozitivno očituje na prijedlog varaždinske županije.





 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A154,50- 0,37%1.488.106,07
RIVP-R-A19,30- 0,67%1.022.648,36
PLAG-R-A3.850,00+1,05%869.950,04
ERNT-R-A1.370,00+0,07%813.770,15
VPIK-R-A83,20+2,59%603.866,28
ATGR-R-A943,00- 1,77%505.343,70
KRAS-R-A365,00+1,39%322.454,35
DDJH-R-A23,18- 6,15%255.265,37
ZVZD-R-A2.860,00+0,35%189.405,05
TUHO-R-A2.300,00+0,66%186.076,93
JMNC-R-A86.000,00+4,88%86.000,00
HMST-R-A306,10- 1,26%78.926,14
ADRS-P-A332,03- 0,29%76.173,76
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.792,02-0,59 %
CROBEX101.027,53-0,90 %
CROBIS104,81+0,02 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski45,3628+0,61%
ZB euroaktiv131,3020+0,32%
HI-growth10,0948+0,27%
Smart Equity102,0421+0,18%
Capital Two85,6468kn+0,17%
Platinum Blue Chip96,6721+0,15%
HI-balanced11,8559+0,15%
Allianz Equity133,3328+0,12%
PBZ I-Stock7,4856+0,11%
PBZ Equity fond10,1859+0,11%
ZB global147,7754+0,10%
Raiffeisen Harmonic102,3600+0,07%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2369315,2526895,268447
CAD0015,3976635,4139055,430147
CZK0010,2765170,2773490,278181
DKK0011,0281161,0312101,034304
HUF1002,4878402,4953262,502812
JPY1005,1992035,2148485,230493
NOK0010,8792420,8818880,884534
SEK0010,8270120,8295000,831989
CHF0016,3650136,3841656,403317
GBP0019,6409699,6699799,698989
USD0016,1451596,1636506,182141
EUR0017,6501097,6731287,696147
PLN0011,8306081,8361161,841624

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska