CROBEX  1.835,12

CROBEX10  1.050,98

 

RIVP-R-A  20,67 (3,56%)

ADRS-P-A  334,95 (1,50%)

 

EUR  7,66

USD  6,00

CHF  6,35

 

Ivo Markotić na čelu Badela 1862


ILustracija

Tvrtka Badel 1862 izvijestila je putem Zagrebačke burze da je na čelo tvrtke imenovan Ivo Markotić. 


Nadzorni odbor Badela na sjednici održanoj 13. svibnja donio je odluku kojom se opoziva dosadašnji generalni direktor Srđan Oreb, a novim generalnim direktorom imenuje se Ivo Markotić, navodi se u obavijesti Badela na Zagrebačkoj burzi.

Na čelo Badela Markotić dolazi iz Centar banke gdje je od svibnja 2011. do ožujka ove godine obnašao funkciju predsjednika Uprave, a nakon toga postaje savjetnikom banke.

Vlada je 11. travnja na zatvorenoj sjednici Nadzornom odboru Badela 1862 predložila opoziv dosadašnjeg člana Uprave-generalnog direktora Srđana Oreba te imenovanje Ive Markotića na tu dužnost.

Nad Badelom, koji zapošljava 516 radnika, krajem travnja otvoren je postupak predstečajne nagodbe, a prema prijedlogu za otvaranje predstečajne nagodbe dugovanja te tvrtke iznose 595,7 milijuna kuna.

Prvo ročište u postupku predstečajne nagodbe za Badel 1862 zakazano je za 19. lipnja. 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A20,67+3,56%2.055.877,11
ADRS-P-A334,95+1,50%737.060,50
HT-R-A157,06+0,03%578.418,13
ADPL-R-A120,65- 0,08%443.484,65
HIMR-R-A519,01+9,83%425.800,16
SLPF-R-A50,00+11,19%356.537,75
HMST-R-A304,44+5,71%173.564,62
ATPL-R-A343,68+1,66%144.939,25
INA-R-A3.825,000,00%133.875,00
ARNT-R-A339,99+3,37%131.247,93
SNHO-R-A242,01+2,52%121.706,41
TUHO-R-A2.200,000,00%110.000,00
LEDO-R-A8.300,00- 0,36%91.350,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.835,12-0,12 %
CROBEX101.050,98+0,15 %
CROBIS105,21-0,04 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2464495,2622365,278023
CAD0015,3099195,3258975,341875
CZK0010,2772650,2780990,278933
DKK0011,0256451,0287311,031817
HUF1002,4950202,5025282,510036
JPY1005,5815665,5983615,615156
NOK0010,9095220,9122590,914996
SEK0010,8302810,8327790,835277
CHF0016,3311416,3501926,369243
GBP0019,6466549,6756819,704708
USD0015,9810925,9990896,017086
EUR0017,6372567,6602377,683218
PLN0011,8097331,8151791,820625

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska