CROBEX  1.736,90

CROBEX10  1.006,89

 

RIVP-R-A  20,36 (2,31%)

HT-R-A  153,00 (- 0,65%)

 

EUR  7,67

USD  6,14

CHF  6,39

 

Ivo Markotić na čelu Badela 1862


ILustracija

Tvrtka Badel 1862 izvijestila je putem Zagrebačke burze da je na čelo tvrtke imenovan Ivo Markotić. 


Nadzorni odbor Badela na sjednici održanoj 13. svibnja donio je odluku kojom se opoziva dosadašnji generalni direktor Srđan Oreb, a novim generalnim direktorom imenuje se Ivo Markotić, navodi se u obavijesti Badela na Zagrebačkoj burzi.

Na čelo Badela Markotić dolazi iz Centar banke gdje je od svibnja 2011. do ožujka ove godine obnašao funkciju predsjednika Uprave, a nakon toga postaje savjetnikom banke.

Vlada je 11. travnja na zatvorenoj sjednici Nadzornom odboru Badela 1862 predložila opoziv dosadašnjeg člana Uprave-generalnog direktora Srđana Oreba te imenovanje Ive Markotića na tu dužnost.

Nad Badelom, koji zapošljava 516 radnika, krajem travnja otvoren je postupak predstečajne nagodbe, a prema prijedlogu za otvaranje predstečajne nagodbe dugovanja te tvrtke iznose 595,7 milijuna kuna.

Prvo ročište u postupku predstečajne nagodbe za Badel 1862 zakazano je za 19. lipnja. 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A20,36+2,31%1.356.158,02
HT-R-A153,00- 0,65%974.607,49
ADPL-R-A92,75- 5,36%825.258,72
ERNT-R-A1.300,00- 3,06%611.171,73
DDJH-R-A24,33+11,91%497.141,25
KRAS-R-A369,00+1,62%475.852,60
PODR-R-A283,48+1,42%426.431,50
ADRS-P-A330,000,00%331.127,60
ATPL-R-A319,00+1,59%169.762,37
ADRS-R-A370,000,00%159.461,00
BLJE-R-A34,70- 0,86%148.743,62
ATGR-R-A934,00+0,97%132.685,38
KOEI-R-A682,500,00%92.299,91
Indeks Vrijednost Promjena
CROBIS0,000,00 %
CROBEX1.736,90-0,05 %
CROBEX101.736,90-0,05 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
ZB euroaktiv124,1753+1,45%
Platinum Blue Chip92,0902+1,27%
KD Energija8,2864kn+1,18%
NETA Global99,6832kn+0,58%
PBZ Global fond13,2188+0,45%
KD Balanced8,5437kn+0,31%
KD Prvi izbor13,0280kn+0,19%
HI-growth9,7014+0,14%
Smart Equity100,4301+0,09%
PBZ Conservative 1099,7779+0,05%
HI-balanced11,5874+0,01%
ZB plus174,1560kn0,00%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,0488335,0640255,079217
CAD0015,2603875,2762165,292045
CZK0010,2773600,2781950,279030
DKK0011,0274341,0305261,033618
HUF1002,4481882,4555552,462922
JPY1005,2405565,2563255,272094
NOK0010,8125680,8150130,817458
SEK0010,8055040,8079280,810352
CHF0016,3669626,3861206,405278
GBP0019,6169159,6458539,674791
USD0016,1207656,1391836,157601
EUR0017,6454487,6684537,691458
PLN0011,8233831,8288701,834357

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska