Lanjska dobit u zadržanu dobit i rezerve
Kraš isplaćuje 20 kuna dividende
Autor: Nikolina Rivosechi | 09.49, 05.05.2010.
![]() Snimio Hrvoje Knez |
Uprava i Nadzorni odbor Kraša žele zadržati prošlogodišnju dobit, no tvrtka će ipak isplatiti dividendu od 20 kuna po dionici.
Na Zagrebačkoj je burzi danas objavljen poziv na glavnu skupštinu Kraša koja bi se trebala održati 26. lipnja, a Uprava i Nadzorni odbor zagrebačkog konditora Skupštini predlažu donošenje odluke o isplati dividende od 20 kuna po dionici.
"Dividenda će biti isplaćena iz sredstava zadržane dobiti iz 2007. i 2008. godine, sukladno odluci Uprave društva kojom će se utvrditi način isplate", stoji u prijedlogu Uprave i Nadzornog odbora Kraša.
Pravo na dividendu imat će svi dioničari zavedeni u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu sedam dana prije održavanja glavne skupštine, a dividenda će se na njihovim računima naći najkasnije do 24. kolovoza.
Što se tiče prošlogodišnje dobiti Kraša, koja je iznosila 35.165.730 kuna, Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se 1.758.286,50 kuna od tog iznosa rasporedi u zakonske rezerve, a ostatak od 33.407.443,50 kuna u zadržanu dobit.
Vezani članci |












Komentari (0) Prijava