Prodaja po nominali
Vjesnikova tiskara u privatizaciju za 65,9 milijuna kuna
Autor: Business.hr/ Hina | 07.31, 09.07.2010.
![]() Snimio Saša Ćetković |
Upravni odbor Hrvatskog fonda za privatizaciju odlučio je objaviti natječaj za privatizaciju Vjesnika, a država će svoj udio od 62,13 posto u prvom krugu privatizacije prodavati po nominalnoj cijeni od 65,9 milijuna kuna.
Riječ je o bivšoj Vjesnikovoj tiskari, a ne o dnevnom listu istog imena čiji su izdavač Narodne novine press, objašnjava predsjednik HFP-a Vedran Duvnjak.
Budući da dionice Vjesnika kotiraju na Zagrebačkoj burzi, Duvnjak je podsjetio kako je nominalna cijena u prvom privatizacijskom natječaju obveza iz Zakona o privatizaciji. Također je naglasio da nitko od članova UO-a HFP-a niti on osobno nema u vlasništvu dionice Vjesnika.
Kako je izvijestio, Vjesnik ima 425 zaposlenih, a dugovanja su mu kraja prošle godine iznosila 124,7 milijuna kuna.
Od ponuđača će se pored ostalog tražiti zadržavanje osnovne djelatnosti te zadržavanje sadašnjeg broja zaposlenih najmanje godinu dana kao i potpuno prihvaćanje obveza iz kolektivnog ugovora.
Vezani članci |












Komentari (0) Prijava