CROBEX  1.851,73

CROBEX10  1.059,78

 

ADRS-R-A  375,00 (1,08%)

RIVP-R-A  19,75 (- 0,25%)

 

EUR  7,66

USD  6,03

CHF  6,35

 

Za igračke se uvijek ima, Lego izvijestio o snažnom skoku prihoda



Dansko obiteljsko poduzeće Lego, jedan od najvećih proizvođača igračaka u svijetu, izvijestilo je o snažnom skoku prihoda i neto dobiti u prošloj godini zahvaljujući povećanju tržišnog udjela.


Neto dobit poskočila je tako na 4,16 milijardi danskih kruna, čime je uvećana za 12 posto u odnosu na prethodnu godinu. Prihodi su porasli za 17 posto, na 18,7 milijardi kruna.

"Rezultat je vrlo zadovoljavajući i odražava solidan rast dobiti", ocijenio je izvršni direktor lega Joergen Vig Knudstorp u poslovnom izvješću objavljenom jučer.

"Rast na sjevernoameričkom tržištu nastavio se nesmanjenim tempom, a i na većini europskih i azijskih tržišta zabilježili smo dvoznamenkaste stope rasta prodaje", dodao je.

U danskom poduzeću ističu da "je grupa Lego u 2011. osmu godinu zaredom povećala udio na posustalom tržištu igračaka", ističući da sada drži 7,1 posto tog tržišta.

U Legu posebno izdvajaju oštar skok prodaje klasičnih kockica u boji kao i licenciranih proizvoda povezanih s filmovima poput Rata zvijezda, Harryja Pottera i Pirata s Kariba.

S druge strane, prodaja internetske igre Lego Universe "nije ispunila očekivanja i u studenom 2011. donesena je odluka da se obustavi njezin razvoj".

Poduzeće očekuje "zadovoljavajući rezultat u 2012.", zahvaljujući između ostalog novoj liniji Lego Friends čija su ciljana skupina djevojčice u dobnoj skupini od pet do devet godina.

Pojedina europska tržišta trebala bi u ovoj godini biti pogođena ekonomskom krizom, očekuju u Legu, priznajući da im je prodaja na nekim zapadnoeuropskim tržištima pala u posljednjim mjesecima 2011.

"S obzirom na te ekonomske trendove grupa Lego očekuje stagnaciju ili blagi pad na europskom tržištu igračaka u 2012. dok se u ostalim dijelovima svijeta očekuje blagi rast ukupnog tržišta tradicionalnih igračaka", navodi se u priopćenju.

Nakon duboke krize u 2003. i 2004. obiteljsko poduzeće, osnovano 1934., bilježi višegodišnje razdoblje rasta, povećavajući broj tvornica u Češkoj i u Meksiku, a namjerava otvoriti i novu tvornicu u Mađarskoj.
 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ADRS-R-A375,00+1,08%922.349,90
RIVP-R-A19,75- 0,25%583.405,60
HT-R-A158,50+0,76%498.042,89
PODR-R-A314,00+1,29%376.768,86
ADRS-P-A330,00+1,21%285.884,04
ATPL-R-A362,98+3,41%254.593,53
KSST-R-A420,00+51,75%185.493,02
KOTR-P-A1.300,10+0,01%175.513,50
CROS-R-A7.401,000,00%118.416,00
INA-R-A3.940,00+2,34%109.420,00
HIMR-R-A520,00- 0,95%96.242,60
PTKM-R-A28,50- 0,70%77.359,63
KRAS-R-A360,00+1,95%74.157,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.851,73+1,02 %
CROBEX101.059,78+1,02 %
CROBIS105,12-0,09 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Energija9,5187kn+2,67%
Platinum Global14,6041$+2,57%
Ilirika JIE125,5975+1,76%
NETA US Algorithm161,8143kn+1,71%
ZB euroaktiv122,2555+1,61%
KD Prvi izbor12,6849kn+1,55%
KD Nova Europa5,9409kn+1,39%
Raiffeisen World125,9100+1,34%
NETA Global101,1344kn+1,04%
HI-growth9,5310+1,04%
A180,4900kn+1,03%
Platinum Blue Chip89,5377+1,02%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2876805,3035915,319502
CAD0015,3551955,3713095,387423
CZK0010,2762290,2770600,277891
DKK0011,0250161,0281001,031184
HUF1002,4925052,5000052,507505
JPY1005,6259545,6428835,659812
NOK0010,9103950,9131340,915873
SEK0010,8276550,8301450,832635
CHF0016,3299576,3490046,368051
GBP0019,6477459,6767759,705805
USD0016,0156796,0337806,051881
EUR0017,6332957,6562647,679233
PLN0011,8071671,8126051,818043

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska