CROBEX  1.923,76

CROBEX10  1.095,44

 

RIVP-R-A  23,74 (3,85%)

ADRS-P-A  348,98 (2,50%)

 

EUR  7,63

USD  6,05

CHF  6,33

 

Za igračke se uvijek ima, Lego izvijestio o snažnom skoku prihoda



Dansko obiteljsko poduzeće Lego, jedan od najvećih proizvođača igračaka u svijetu, izvijestilo je o snažnom skoku prihoda i neto dobiti u prošloj godini zahvaljujući povećanju tržišnog udjela.


Neto dobit poskočila je tako na 4,16 milijardi danskih kruna, čime je uvećana za 12 posto u odnosu na prethodnu godinu. Prihodi su porasli za 17 posto, na 18,7 milijardi kruna.

"Rezultat je vrlo zadovoljavajući i odražava solidan rast dobiti", ocijenio je izvršni direktor lega Joergen Vig Knudstorp u poslovnom izvješću objavljenom jučer.

"Rast na sjevernoameričkom tržištu nastavio se nesmanjenim tempom, a i na većini europskih i azijskih tržišta zabilježili smo dvoznamenkaste stope rasta prodaje", dodao je.

U danskom poduzeću ističu da "je grupa Lego u 2011. osmu godinu zaredom povećala udio na posustalom tržištu igračaka", ističući da sada drži 7,1 posto tog tržišta.

U Legu posebno izdvajaju oštar skok prodaje klasičnih kockica u boji kao i licenciranih proizvoda povezanih s filmovima poput Rata zvijezda, Harryja Pottera i Pirata s Kariba.

S druge strane, prodaja internetske igre Lego Universe "nije ispunila očekivanja i u studenom 2011. donesena je odluka da se obustavi njezin razvoj".

Poduzeće očekuje "zadovoljavajući rezultat u 2012.", zahvaljujući između ostalog novoj liniji Lego Friends čija su ciljana skupina djevojčice u dobnoj skupini od pet do devet godina.

Pojedina europska tržišta trebala bi u ovoj godini biti pogođena ekonomskom krizom, očekuju u Legu, priznajući da im je prodaja na nekim zapadnoeuropskim tržištima pala u posljednjim mjesecima 2011.

"S obzirom na te ekonomske trendove grupa Lego očekuje stagnaciju ili blagi pad na europskom tržištu igračaka u 2012. dok se u ostalim dijelovima svijeta očekuje blagi rast ukupnog tržišta tradicionalnih igračaka", navodi se u priopćenju.

Nakon duboke krize u 2003. i 2004. obiteljsko poduzeće, osnovano 1934., bilježi višegodišnje razdoblje rasta, povećavajući broj tvornica u Češkoj i u Meksiku, a namjerava otvoriti i novu tvornicu u Mađarskoj.
 




 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A23,78+4,02%723.686,42
ADRS-P-A345,00+1,33%504.004,15
LPLH-R-A278,00+8,68%194.782,99
HMST-R-A314,99+8,75%150.767,48
ARNT-R-A358,50+1,15%114.711,32
DLKV-R-A17,45+2,47%99.848,14
HT-R-A164,15+0,24%60.540,99
ATGR-R-A1.036,99+0,36%59.102,44
INGR-R-A2,47+1,65%28.466,00
JDPL-R-A113,14- 3,96%25.374,16
SNHO-R-A264,90+5,53%25.104,32
ATPL-R-A382,00- 0,26%24.448,20
ULPL-R-A180,00+0,21%20.562,45
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.923,76+0,30 %
CROBEX101.095,44+0,44 %
CROBIS105,39-0,05 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
FIMA Equity75,1915kn+6,12%
PBZ Equity fond10,4895+0,68%
NETA Emerging Bond70,8621kn+0,55%
Ilirika JIE128,3996+0,52%
NETA Global102,5851kn+0,49%
KD Prvi izbor13,0004kn+0,48%
OTP MERIDIAN 2092,0464+0,45%
ZB euroaktiv129,1691+0,43%
Platinum Blue Chip94,6702+0,42%
KD Nova Europa6,1549kn+0,41%
ZB BRIC+95,6363+0,36%
PBZ Global fond13,3434+0,36%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2582005,2740225,289844
CAD0015,3873655,4035765,419787
CZK0010,2768650,2776980,278531
DKK0011,0223401,0254161,028492
HUF1002,4532392,4606212,468003
JPY1005,4982965,5148415,531386
NOK0010,9369040,9397230,942542
SEK0010,8385330,8410560,843579
CHF0016,3081846,3271656,346146
GBP0019,7767139,8061319,835549
USD0016,0331326,0512866,069440
EUR0017,6101937,6330927,655991
PLN0011,8217091,8271911,832673

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska