CROBEX  1.736,90

CROBEX10  1.006,89

 

RIVP-R-A  20,36 (2,31%)

HT-R-A  153,00 (- 0,65%)

 

EUR  7,66

USD  6,15

CHF  6,38

 

Za trenera Barcelone nema javnog natječaja

Čović o ulaganju od 88 mil. €: Gredelj izgleda kao da je bombardiran


Ivo Čović (foto: Damjan Tadić / CROPIX)

Odmah na početku aktualnog sata Gradske skupštine zastupnici su napali gradonačelnika Milana Bandića zbog velikih redova ispred Policijske uprave u kojima stoje umirovljenici kako bi pribavili potvrdu o prebivalištu te od 2. svibnja ostvarili pravo na besplatan prijevoz.


"Nema više fontana, ali ima zabrinutih zbog stajanja u redu. Hoćete li biti zabrinuti i zbog moje gospođe koja će stajati u redu jer ima mirovinu manju od 5000 kuna? Meni je žao što ti ljudi čekaju, ali to ne rade zbog Bandića već zbog benefita koje će imati. Zagreb je jedini grad u Hrvatskoj u kojem će se 250 tisuća ljudi voziti besplatno", ustvrdio je Bandić.

Nezavisnog Zvonka Makovića zanimalo je kada će biti raspisan međunarodni urbanističko-arhitektonski natječaj za lokaciju Gredelja u Strojarskoj jer, kako je rekao, na djelu je devastacija tvorničkih hala. Bandić mu je odvratio da je on zaslužan što je Grad kupio Gredelj za 88 milijuna eura, ali da danas Gradska skupština i Zagrebački holding upravljaju tom lokacijom. Predsjednik Uprave ZGH Ivo Čović istaknuo je kako područje Gredelja izgleda kao da je bombardirano te da je ZGH tek u petak ušao u posjed.

"Odluku o Gredelju donijet će gradonačelnik i Gradska skupština", zaključio je Čović. Njega su zastupnici HDZ-a napali zbog zapošljavanja u podružnicama, mimo javnih natječaja i po političkoj liniji. Osobito se to odnosi na Gradske tržnice gdje je nedavno zaposlen Alan Locher iz HSLS-a, a od 1. svibnja trebala bi doći i kćerka od Deše Mlikotin Tomić, profesorice s Ekonomskog fakulteta nepravomoćno osuđene u akciji Index.

"Da, ona će biti zaposlena jer ima dva fakulteta, dva magisterija i pravosudni ispit. Holding ne mora raspisivati natječaje jer kvalitetne kadrove možemo izabrati i bez njih. Kako bi bilo da se trener Barcelone bira na javnom natječaju? No nije točno da se ljudi zapošljavaju po političkom ključu", izjavio je Čović, koji nije znao odgovoriti koliko je novozaposlenih u Holdingu otkako su u podružnice zasjeli novi direktori.

Nenad Matić iz HSS-a podsjetio je na stari problem stadiona Maksimir te ga je zanimalo hoće li napokon biti referenduma ili bilo kakve odluke u vezi sa stadionom za koji je upitno hoće li više moći udovoljiti međunarodnim standardima?

Bandić je odgovorio kako mu je Skupština odbila referendum te da više ne misli slati prijedloge.

"Odluka je na vama, na Gradskoj skupštini", poručio je Bandić.





 

vaha30  |  20.04.2011 u 15:06

ODLIČNA forma, sigurni parovi, posjetite nas, http://vaha-bet-tips.blogspot.com/

vaha30  |  20.04.2011 u 09:22

ODLIČNA forma, sigurni parovi, posjetite nas, http://vaha-bet-tips.blogspot.com/

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A20,36+2,31%1.356.158,02
HT-R-A153,00- 0,65%974.607,49
ADPL-R-A92,75- 5,36%825.258,72
ERNT-R-A1.300,00- 3,06%611.171,73
DDJH-R-A24,33+11,91%497.141,25
KRAS-R-A369,00+1,62%475.852,60
PODR-R-A283,48+1,42%426.431,50
ADRS-P-A330,000,00%331.127,60
ATPL-R-A319,00+1,59%169.762,37
ADRS-R-A370,000,00%159.461,00
BLJE-R-A34,70- 0,86%148.743,62
ATGR-R-A934,00+0,97%132.685,38
KOEI-R-A682,500,00%92.299,91
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.736,90-0,05 %
CROBEX101.006,89+0,03 %
CROBIS104,37-0,17 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
ZB euroaktiv124,1753+1,45%
Platinum Blue Chip92,0902+1,27%
KD Energija8,2864kn+1,18%
NETA Global99,6832kn+0,58%
PBZ Global fond13,2188+0,45%
KD Balanced8,5437kn+0,31%
KD Prvi izbor13,0280kn+0,19%
HI-growth9,7014+0,14%
Smart Equity100,4301+0,09%
PBZ Conservative 1099,7779+0,05%
HI-balanced11,5874+0,01%
ZB plus174,1560kn0,00%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,0170775,0321745,047271
CAD0015,2628335,2786695,294505
CZK0010,2767750,2776080,278441
DKK0011,0266651,0297541,032843
HUF1002,4387842,4461222,453460
JPY1005,2364975,2522545,268011
NOK0010,8190900,8215550,824020
SEK0010,8027870,8052030,807619
CHF0016,3615946,3807366,399878
GBP0019,6379039,6669049,695905
USD0016,1357446,1542076,172670
EUR0017,6390027,6619887,684974
PLN0011,8088611,8143041,819747

"Kod nas je znanje upravljanja nevjerojatno podcijenjena kategorija. Imamo krizu upravljanja u svim sektorima - od nevladinih udruga do javnih kompanija "

Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska