CROBEX  1.822,91

CROBEX10  1.035,78

 

LPLH-R-A  164,50 (9,89%)

PODR-R-A  308,00 (- 0,90%)

 

EUR  7,62

USD  5,66

CHF  6,27

 

Za trenera Barcelone nema javnog natječaja

Čović o ulaganju od 88 mil. €: Gredelj izgleda kao da je bombardiran


Ivo Čović (foto: Damjan Tadić / CROPIX)

Odmah na početku aktualnog sata Gradske skupštine zastupnici su napali gradonačelnika Milana Bandića zbog velikih redova ispred Policijske uprave u kojima stoje umirovljenici kako bi pribavili potvrdu o prebivalištu te od 2. svibnja ostvarili pravo na besplatan prijevoz.


"Nema više fontana, ali ima zabrinutih zbog stajanja u redu. Hoćete li biti zabrinuti i zbog moje gospođe koja će stajati u redu jer ima mirovinu manju od 5000 kuna? Meni je žao što ti ljudi čekaju, ali to ne rade zbog Bandića već zbog benefita koje će imati. Zagreb je jedini grad u Hrvatskoj u kojem će se 250 tisuća ljudi voziti besplatno", ustvrdio je Bandić.

Nezavisnog Zvonka Makovića zanimalo je kada će biti raspisan međunarodni urbanističko-arhitektonski natječaj za lokaciju Gredelja u Strojarskoj jer, kako je rekao, na djelu je devastacija tvorničkih hala. Bandić mu je odvratio da je on zaslužan što je Grad kupio Gredelj za 88 milijuna eura, ali da danas Gradska skupština i Zagrebački holding upravljaju tom lokacijom. Predsjednik Uprave ZGH Ivo Čović istaknuo je kako područje Gredelja izgleda kao da je bombardirano te da je ZGH tek u petak ušao u posjed.

"Odluku o Gredelju donijet će gradonačelnik i Gradska skupština", zaključio je Čović. Njega su zastupnici HDZ-a napali zbog zapošljavanja u podružnicama, mimo javnih natječaja i po političkoj liniji. Osobito se to odnosi na Gradske tržnice gdje je nedavno zaposlen Alan Locher iz HSLS-a, a od 1. svibnja trebala bi doći i kćerka od Deše Mlikotin Tomić, profesorice s Ekonomskog fakulteta nepravomoćno osuđene u akciji Index.

"Da, ona će biti zaposlena jer ima dva fakulteta, dva magisterija i pravosudni ispit. Holding ne mora raspisivati natječaje jer kvalitetne kadrove možemo izabrati i bez njih. Kako bi bilo da se trener Barcelone bira na javnom natječaju? No nije točno da se ljudi zapošljavaju po političkom ključu", izjavio je Čović, koji nije znao odgovoriti koliko je novozaposlenih u Holdingu otkako su u podružnice zasjeli novi direktori.

Nenad Matić iz HSS-a podsjetio je na stari problem stadiona Maksimir te ga je zanimalo hoće li napokon biti referenduma ili bilo kakve odluke u vezi sa stadionom za koji je upitno hoće li više moći udovoljiti međunarodnim standardima?

Bandić je odgovorio kako mu je Skupština odbila referendum te da više ne misli slati prijedloge.

"Odluka je na vama, na Gradskoj skupštini", poručio je Bandić.





 

vaha30  |  20.04.2011 u 15:06

ODLIČNA forma, sigurni parovi, posjetite nas, http://vaha-bet-tips.blogspot.com/

vaha30  |  20.04.2011 u 09:22

ODLIČNA forma, sigurni parovi, posjetite nas, http://vaha-bet-tips.blogspot.com/

Dionica Vrijednost Promjena Promet
LPLH-R-A164,50+9,89%419.794,27
PODR-R-A308,00- 0,90%284.606,84
ERNT-R-A1.380,00- 3,83%235.452,18
INA-R-A4.000,00- 0,15%209.799,93
SNHO-R-A250,00+0,49%209.085,09
HT-R-A151,02- 1,63%187.685,08
HMST-R-A320,01- 3,15%180.196,39
DDJH-R-A46,90+0,19%83.309,00
VLHO-R-A201,30- 1,01%76.145,30
KODT-P-A976,00- 0,44%62.465,33
INGR-R-A2,63+6,91%58.011,13
KORF-R-A221,07- 0,79%53.098,45
ATPL-R-A329,70+0,75%51.838,01
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.822,91-0,49 %
CROBEX101.822,91-0,49 %
CROBIS0,000,00 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika JIE135,6405+0,25%
HPB Global80,9303kn+0,18%
Raiffeisen Bonds163,3700+0,09%
PBZ Bond fond117,2964+0,09%
Erste Adriatic76,8500+0,08%
HPB Obveznički145,7775+0,06%
HI-conservative13,1939+0,06%
Raiffeisen Absolute102,9500+0,04%
Raiffeisen zaštićena100,0200+0,03%
Erste Adriatic Bond108,0500+0,03%
Raiffeisen Cash155,5500kn+0,01%
Auctor Cash108,2807kn+0,01%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3111395,3271205,343101
CAD0015,2465615,2623485,278135
CZK0010,2766430,2774750,278307
DKK0011,0184801,0215451,024610
HUF1002,4639542,4713682,478782
JPY1005,5417385,5584135,575088
NOK0010,9121300,9148750,917620
SEK0010,8291460,8316410,834136
CHF0016,2489906,2677936,286596
GBP0019,5828369,6116719,640506
USD0015,6468125,6638035,680794
EUR0017,5943977,6172497,640101
PLN0011,8330671,8385831,844099

"Mi smo investirali puno u Inu i radimo za njezinu budućnosti, želimo jaku kompaniju u Hrvatskoj i regiji "

Zoltan Aldott, predsjednik Uprave Ine
(Komentiraj)

 
 
MobileTran
 
Izvorni jezik:

Ciljni jezik:





 

Posao Hrvatska