CROBEX  1.851,73

CROBEX10  1.059,78

 

ADRS-R-A  375,00 (1,08%)

RIVP-R-A  19,75 (- 0,25%)

 

EUR  7,66

USD  6,03

CHF  6,35

 

Nekretnine Gredelja vrijedne 88 milijuna eura Gradu Zagrebu kupuje Zagrebački holding


Zagrebačko Gradsko poglavarstvo donijelo je odluku o prijenosu "Kupoprodajnog ugovora o kupnji nekretnina u vlasništvu Tvornice željezničkih vozila Gredelj" na Zagrebački holding, koji postaje nositelj prava i obveza iz tog ugovora. Grad je te nekretnine kupio za 88,2 milijuna eura, a u prihvaćenu zaključku se navodi da će Holding dio isplaćene kupoprodajne cijene od gotovo 105 milijuna kuna doznačiti na žiro-račun gardskog proračuna.


Bandić je rekao da je grad stopostotni vlasnik Holdinga te da to nije grijeh. Novac je nekad kod šefa financija Slavka Kojića, a nekad kod predsjednika Uprave Holdinga Slobodana Ljubičića, rekao je Bandić. Kojić je dodao da taj ugovor nisu mogli financirati jer su zbog odluke državnih vlasti u proračunu ostali bez više od 500 milijuna kuna.

Bandić je rekao da će na prostorima "Gredelja" i "Paromlina", koji su, kako je rekao, dvije najvrjednije plohe od 16 hektara, za koju se se borili, razviti dovoljno jak projekt na kojem će ne samo vratiti svoj novac nego će nešto ostati i u gradskoj blagajni.





 

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ADRS-R-A375,00+1,08%922.349,90
RIVP-R-A19,75- 0,25%583.405,60
HT-R-A158,50+0,76%498.042,89
PODR-R-A314,00+1,29%376.768,86
ADRS-P-A330,00+1,21%285.884,04
ATPL-R-A362,98+3,41%254.593,53
KSST-R-A420,00+51,75%185.493,02
KOTR-P-A1.300,10+0,01%175.513,50
CROS-R-A7.401,000,00%118.416,00
INA-R-A3.940,00+2,34%109.420,00
HIMR-R-A520,00- 0,95%96.242,60
PTKM-R-A28,50- 0,70%77.359,63
KRAS-R-A360,00+1,95%74.157,00
Indeks Vrijednost Promjena
CROBEX1.851,73+1,02 %
CROBEX101.059,78+1,02 %
CROBIS105,12-0,09 %
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Energija9,5187kn+2,67%
Platinum Global14,6041$+2,57%
Ilirika JIE125,5975+1,76%
NETA US Algorithm161,8143kn+1,71%
ZB euroaktiv122,2555+1,61%
KD Prvi izbor12,6849kn+1,55%
KD Nova Europa5,9409kn+1,39%
Raiffeisen World125,9100+1,34%
NETA Global101,1344kn+1,04%
HI-growth9,5310+1,04%
A180,4900kn+1,03%
Platinum Blue Chip89,5377+1,02%
Izvor: www.hrportfolio.hr
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2876805,3035915,319502
CAD0015,3551955,3713095,387423
CZK0010,2762290,2770600,277891
DKK0011,0250161,0281001,031184
HUF1002,4925052,5000052,507505
JPY1005,6259545,6428835,659812
NOK0010,9103950,9131340,915873
SEK0010,8276550,8301450,832635
CHF0016,3299576,3490046,368051
GBP0019,6477459,6767759,705805
USD0016,0156796,0337806,051881
EUR0017,6332957,6562647,679233
PLN0011,8071671,8126051,818043